Program


MÁV Festetics/3.

MÁV Festetics/3.

Takács-Nagy Gábor volt első Festetics­bérletünk művészeti vezetője, az ő irányításával kezdődött el az a nagyon alapos kamarazenei műhelymunka, amely jelentős hatással volt a zenekar hangzására, színvonalára. Ezeken a hangverse­nyeken gyakran szerepelnek szólistaként a zenekar tagjai is.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. június 19. péntek, 18:00

műsor

Carl Stamitz: D-dúr (Vadászat) szimfónia
Mozart: D-dúr fuvolaverseny K.314
Mozart: C-dúr (Linzi) szimfónia K.425

közreműködnek:
Párkai Krisztina (fuvola)
vezényel: Takács-Nagy Gábor

Takács-Nagy Gábor  volt  első  Festetics­bérletünk  művészeti  vezetője,  az  ő  irányításával kezdődött el az a nagyon alapos kamarazenei műhelymunka, amely jelentős hatással volt a zenekar hangzására, színvonalára. Ezeken a hangverse­nyeken gyakran szerepelnek szólistaként a zenekar tagjai is. Párkai Krisztina hosszú évek óta zenekarunk első fuvolása, sokszor gyönyörködhettünk előadá­sában zenekari  művek gyönyörű fuvola­szólóiban. Mozart D­dúr  fuvolaverse­nye egy eredetileg oboára írt C-­dúr versenymű átirata, a fuvolairodalom egyik gyöngyszeme. A híres Linzi szimfóniát  Mozart  egy  alkalmi  felkérés  nyomán  komponálta, nagyon rövid idő alatt. „Egy isten­áldotta óra gyümölcse” – írta róla egyik méltatója. Hogy Mozart ilyen zenekari műveket komponált, abban nagy szerepe volt Mannheimben szerzett tapasztalatainak. Európa egyik leghíresebb zenekara működött akkor ebben a német városban, saját zeneszerzőik révén a zenekari  játéknak  addig  ismeretlen  mesterfogásait, színeit találták ki, amiből  a  későbbi zeneszerzők, mint Haydn és Mozart is, nagyon sokat tanultak. A  mannheimi zeneszerzők közül az egyik legkiválóbb volt a cseh származású Carl Stamitz, akinek egyik szimfóniája csendül fel a hangverseny elején. Érdekes lesz meghallgatni, milyen is volt az a zene, amelyből Mozart tanult.

Ajánlatunk


A Rumini a mai magyar meseirodalom egyik sztárszerzőjének, Berg Juditnak a legismertebb műve, melyet évről-évre több ezer magyar gyerek olvas kötelező irodalomként az alsó tagozatban.

Antoine de Saint-Exupéry regénye alapján színpadra alkalmazta és a koreográfiát készítette: Herczeg-Takács Judit

Adott két nem könnyű ember: Vernon, a befutott, sikeres slágerszerző, és Sonia, a kezdő dalszövegíró, akik mindketten hivatásuk megszállottjai. Sonia korábbi párja láthatatlanul, de egyre agresszívebben közéjük furakodik. Így lesz a kétszemélyes játékból Édeskettes hármasban.

Ajánló


Az ezeregy éjszaka az egyik legismertebb és legcsodálatosabb mese az egész világirodalomban. Páratlanul gazdag és színes történet szerelemről, hűségről, örök…

Angélique Kidjo dalaiban szívesen működnek közre a jazz, a soul, a pop világsztárjai, és ugyanúgy örömmel dolgozik együtt fiatal producerekkel,…

Megérkezett Pottyondy Edina új estje, a Démonok és hormonok. Terápiás stand up a körülöttünk élő és a bennünk lakó démonokról.…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!