Program


Magyar Kincsek Ünnepe - Liszt:h-moll szonáta/Bartók:A kékszakállú herceg vára (Várjon Dénes)

Magyar Kincsek Ünnepe - Liszt:h-moll szonáta/Bartók:A kékszakállú herceg vára (Várjon Dénes)

A magyar zene két emblematikus óriása, Liszt Ferenc és Bartók Béla meghatározó darabjai alkotják a Magyar Kincsek Ünnepén a zárókoncert műsorát.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. október 8. szombat, 19:30

Az egyetlen hangszerre, szólózongorára komponált h-moll szonátában, melyet ezen az estén a Concerto Budapesttel rendszeresen fellépő Várjon Dénes szólaltat meg, a XIX. század ünnepelt zongoravirtuóza, a pályája csúcsán álló Liszt Ferenc megkísérelte összegezni mind a nagy műfaji előképeket, mind a saját előadóművészi gyakorlatából származó tapasztalatokat egyetlen nagyszabású műben. A négy, szünet nélkül játszott tétel alkotta rendhagyó forma több meglévő formaelvet hasznosít egyidejűleg, s felfogható variációk egyfajta sorozatának éppúgy, mint egyetlen szonátaformájú tételnek. A hangverseny második részében elhangzó A kékszakállú herceg vára ugyancsak megszakítás nélkül vezet minket végig Judit és a címszereplő történetén. Bartók Béla 1911-ben fejezte be egyetlen operáját Balázs Béla szövegkönyve alapján, ám csak 1918-ban mutatták be a budapesti Operaházban. Keller András vezényletével, két világjáró operaénekesünk, Bretz Gábor és Vörös Szilvia főszereplésével elevenedik meg koncertszerű keretek között, mégis átélhetően férfi és nő örök drámája, a hét kulcs és a hét ajtó misztikus rejtélye.

Műsor:

Liszt: h-moll szonáta (előadja: Várjon Dénes)

- szünet -

Bartók: A kékszakállú herceg vára op. 11, Sz. 48

Közreműködik: Vörös Szilvia szoprán, Bretz Gábor basszbariton, Várjon Dénes zongora
Concerto Budapest

Vezényel: Keller András

Ajánlatunk


Kelemen Barnabás évtizedek óta a magyar és a nemzetközi zeneélet ünnepelt művésze, aki szólistaként és kamaramuzsikusként világszerte sikereket arat. Számos verseny győztese, játékát díjnyertes hanglemezek - köztük a Bartók Új Sorozat CD-i - örökítették meg.

Berlioz kései operanyitánya, a Beatrix és Benedek izgalmas, dinamikus zene. Csajkovszkij Hegedűversenye a 19. egyik legnépszerűbb versenyműve: egyszerre virtuóz és bensőséges. César Franck d-moll szimfóniája pedig a belga származású francia szerző német komolyságot árasztó opus magnuma.

Középkori balladák sokszor adtak hangot a nők társadalomban betöltött, mennybe emelt vagy épp porba tiport helyzetéről. Női sorsok elevenednek meg a A mennybe vitt leány című dalesten, ahol egy csokor középkori magyar népballada hangzik el.

Ajánló


Az István, a király egy családi viszály története: Géza fejedelem halála után fia örökölné a hatalmat, de a hagyományokra hivatkozva…

..Némi EU-s támogatosítás, színház a záhníszben. Görbetükörerdő, disznógömb, telefonfül. Pár művészi vénával megáldott vendégmunkás, plusz egy talicska aprómajom. Vagyis lidérc.…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!