program


Fodor Orsolya, Holczer Sára, Illés Haibo: Ha megtapsolom a harangot
10

Fodor Orsolya, Holczer Sára, Illés Haibo: Ha megtapsolom a harangot

A Ha megtapsolom a harangot témája az autizmus spektrumzavarral élő fiatal felnőttek egymásétól is eltérő, sokféle és egyedi világtapasztalata, kapcsolódásai: kapcsolódás a külvilághoz, egy másik emberhez, egymás belső világaihoz a felnőttkor küszöbén.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Tirsdag, 06. December 2022 20:00

Fodor Orsolya, Holczer Sára, Illés Haibo: Ha megtapsolom a harangot
90'
SZCENÍROZOTT DOKUFIKCIÓ

Ha megtapsolom a harangot… Ez számomra egy furcsa szópárosítás. Én az átlagnál jóval többször hallok harangszót és rendszerint mindig más templomból. Azt meg szoktam jegyezni, hogy számomra szép volt-e a harangszó vagy nem, de megtapsolni nem szoktam. Az átlagember az esetek nagytöbbségében szintén nem tapsolja meg, ugyanis nem különösebben figyelnek fel rá, mindennapi életük része. Viszont egy helyen mégis meg szokták tapsolni a harangokat. Harangszentelések alkalmával a harang(ok) első megszólalását általában taps szokta kísérni. Itt sem főleg a harangot tapsoljuk meg, hanem a harang készítőjét, ugyanis nem kis munka egy harang megöntése. Ezen kívül harangszenteléskor a tapssal a helyszínen dolgozók előtt is tisztelgünk, akik nehéz munkával emelik és szerelik be a sokszor több mázsás harangot. Ezen kívül még a kisgyerekek jutnak eszembe, akik most ismerkednek az élettel és rácsodálkoznak a harangszóra és örömükben akár meg is tapsolják azt.

Az előadás saját interjúk, a témában már létrejött művészeti kísérletek, írott anyagok, előfeltevések, cáfolatok, elbizonytalanodások, ráébredések, beszélgetések alapján a képviseleti színészi jelenlét eszközeivel készül. Előadásunkkal szeretnénk elérni, hogy az autizmussal élő fiatalok tapasztalatai és nézőpontjai is becsatornázódjanak a hagyományosan többségi társadalomra fókuszáló művészeti mezőbe.

Koncepció: Fodor Orsolya, Holczer Sára, Illés Haibo
Előadók: Juniki Noémi, Lestyán Attila, Szilágyi Ágota
Koreográfia: Góbi Rita
Író, dramaturg: Holczer Sára
Dramaturg konzulens: Zsigó Anna
Zeneszerző: Szászi Petra
Látványtervező: Illés Haibo
Jelmeztervező: Bukovácz Lilla
Hangtechnikus: Majoros Cserne
Fény: Major Mátyás
Pszichológus konzulens: Szilveszter Áron
Produkciós menedzser: Szőke Tímea
Rendezőasszisztens: Gerstmár Anna
Rendező: Fodor Orsolya

Köszönjük a kutatásban való részvételért, interjúkért, szövegekért, a beszélgetésekért: Pataki Panka, Nagy Márk, Bene Boldizsár, Kovács Dorottya, Stumpf Emese és a többi interjúalanynak!
Külön köszönet: KÖR-projekt, Neményi Árpád, Pataki Klári, Sanna Bo!

Támogató: Nemzeti Kulturális Alap

Aktuelt


A REPUBLIC zenekar ebben az évben februárban ünnepelte 35. születésnapját. A jeles jubileum kapcsán az MVM Dome után most Szegedre egy közös ünneplésre hívják a közönséget 2025. szeptember 19-én, a Pick Arénába!

A Veszedelmes viszonyok különleges színpadi adaptációja Mozart zenéjével izgalmas, egyedi vállalkozás: műfajok és remekművek találkozása.

Egy zárt közösség valahol Európában, ahol a férfiak hozzák a törvényeket. Ők döntik el, mi helyes, mi nem. A nők dolga, hogy tiszteljék, szolgálják és feltétel nélkül elfogadják ezt a világot és azt az omnipotens Istent, akit a férfiak saját képmásukra fabrikáltak. Ez a közösség nem felejt, és nem bocsát meg. És nem fogadja be az idegeneket.

PÅ PLAKATEN


A történet Fazekas Mihály művén alapul, a mese régi, de a megközelítés módja merőben új, ugyanis Schwajda György a libák…

O Agente Secreto brazil-francia-német-holland thriller, 158 perc, 2025 portugál nyelven, magyar felirattal

Giacomo Puccini BOHÉMÉLET Opera négy felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.