Program


A kamarazene gyöngyszemei 2.
4

A kamarazene gyöngyszemei 2.

A KAMARAZENE GYÖNGYSZEMEI 2.
2023. február 28., 19.00
Debreceni Egyetem, Aula

 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. február 28. kedd, 19:00

Műsor:

Strauss Esz-dúr fúvósszerenád, op. 7.

Bach: h-moll szvit BWV 1067

Schubert: 5 menüett és 6 trió D 89.

Mozart: D-dúr szimfónia K. 81.

Közreműködik: Köcsky Balázs - fuvola / Somogyi-Tóth Dániel - csembaló / Kodály Filharmonikusok

Vezényel: Bényi Tibor

Richard Strauss alig múlt tizenhét éves, amikor 1881-ben Fúvósszerenádját komponálta. Az ifjú a müncheni udvari zenekar vezető kürtösének, Franz Straussnak gyermekeként egy zenével átitatott világban élt. Apja játékának szépsége minden bizonnyal hatással volt a  Szerenád megszületésére, mert művében a kettős fafúvósok és a kontrafagott mellett négy kürtöt is alkalmaz. A bemutató 1882. november 27-én zajlott le Drezdában  Franz Wüllner vezényletével, aki több Wagner opera premierjét is irányította. Strauss műve sokkal jelentősebbnek bizonyult, mint a csodagyerek elődök, Mozart, illetve Mendelssohn tehetséges követése, felcsillan benne a későbbi egyéni hangú komponista ígérete. Egyetlen szonátaformájú tételből áll, zenei anyaga dallamos és lírai hangvételű. Hangszerelése is rendkívül igényes, találékonyan használja ki a tizenhárom fúvóshangszer adta lehetőségeket. A mű  egy fuvolákon  megszólaló finom gesztussal ér véget, amely előérzetét adja a későbbi nagy Strauss operák hangulatvilágának.
– baljos –

Köcsky Balázs

Zenekarunk fuvolaművésze, szólamvezetője, a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának tanára. Pécsett született, zenész családban. Édesapja Köcsky Tibor orgonaművész, anyai nagyapja, Tolnay Gábor kürtművész a Pannon Filharmonikusok első kürtöse volt. Zenei tanulmányait 7 évesen kezdte. Középiskolai tanulmányait Budapesten a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskolában végezte Romos Zsolt tanszakán. Pécsett diplomázott, szintén Romos Zsolt osztályában. Egyetemi évei alatt döntötte el, hogy zenekari művész lesz. Tanulmányai befejezése előtt egy évvel felvételt nyert a Szegedi Szimfonikus Zenekarba, majd 2015-ben a Pannon Filharmonikusoknál dolgozott. 2016 tavaszától a Kodály Filharmonikusok tagja, első fuvolása. 2017-ben a művészeti vezetés „Az évad ifjú zenekari művésze” címmel ismerte el munkáját.

Ajánlatunk


Nagymama, lány, unoka. Mindegyik mást akar, mindegyik másként, mással szeretné élni az életét. Teri például szeretője mellett képzeli el a mindennapjait. Lánya, Emma egy titokzatos kis jövevénnyel. De mit szól mindehhez a vidéki Mama, aki váratlanul beállít a pesti lakásba? A nevetés kódolva van..

Az Őrült Nők Ketrece egy olyan hely, ahol mindenki az lehet, aki. Vagy épp az, aki lenni akar. De ha muszáj másnak mutatnod magad, mint aki vagy? Hit, remény, szeretet, munka, család, haza, tegnap, ma, holnap, én, te – és ketten együtt.

A Ferencsik bérlet koncertjein a Nemzeti Filharmonikus Zenekar a bécsi klasszikához illőn csökkentett létszámmal lép pódiumra. A záróesten mindehhez még egy izgalmas mozzanat csatlakozik: a K. 467-es C-dúr zongoraversenyt nem modern instrumentumon, hanem fortepianón halljuk.

Ajánló


Mindenkivel megeshet – mármint ha nő, és elmúlt annyi...

Az István, a király egy családi viszály története: Géza fejedelem halála után fia örökölné a hatalmat, de a hagyományokra hivatkozva…

Örkény István az életéről Elmondja: Mácsai Pál

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!