
A kamarazene gyöngyszemei 2.
A KAMARAZENE GYÖNGYSZEMEI 2.
2023. február 28., 19.00
Debreceni Egyetem, Aula
Læs mere
A KAMARAZENE GYÖNGYSZEMEI 2.
2023. február 28., 19.00
Debreceni Egyetem, Aula
Læs mere
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Tirsdag, 28. Februar 2023 19:00
Műsor:
Strauss Esz-dúr fúvósszerenád, op. 7.
Bach: h-moll szvit BWV 1067
Schubert: 5 menüett és 6 trió D 89.
Mozart: D-dúr szimfónia K. 81.
Közreműködik: Köcsky Balázs - fuvola / Somogyi-Tóth Dániel - csembaló / Kodály Filharmonikusok
Vezényel: Bényi Tibor
Richard Strauss alig múlt tizenhét éves, amikor 1881-ben Fúvósszerenádját komponálta. Az ifjú a müncheni udvari zenekar vezető kürtösének, Franz Straussnak gyermekeként egy zenével átitatott világban élt. Apja játékának szépsége minden bizonnyal hatással volt a Szerenád megszületésére, mert művében a kettős fafúvósok és a kontrafagott mellett négy kürtöt is alkalmaz. A bemutató 1882. november 27-én zajlott le Drezdában Franz Wüllner vezényletével, aki több Wagner opera premierjét is irányította. Strauss műve sokkal jelentősebbnek bizonyult, mint a csodagyerek elődök, Mozart, illetve Mendelssohn tehetséges követése, felcsillan benne a későbbi egyéni hangú komponista ígérete. Egyetlen szonátaformájú tételből áll, zenei anyaga dallamos és lírai hangvételű. Hangszerelése is rendkívül igényes, találékonyan használja ki a tizenhárom fúvóshangszer adta lehetőségeket. A mű egy fuvolákon megszólaló finom gesztussal ér véget, amely előérzetét adja a későbbi nagy Strauss operák hangulatvilágának.
– baljos –
Köcsky Balázs
Zenekarunk fuvolaművésze, szólamvezetője, a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának tanára. Pécsett született, zenész családban. Édesapja Köcsky Tibor orgonaművész, anyai nagyapja, Tolnay Gábor kürtművész a Pannon Filharmonikusok első kürtöse volt. Zenei tanulmányait 7 évesen kezdte. Középiskolai tanulmányait Budapesten a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskolában végezte Romos Zsolt tanszakán. Pécsett diplomázott, szintén Romos Zsolt osztályában. Egyetemi évei alatt döntötte el, hogy zenekari művész lesz. Tanulmányai befejezése előtt egy évvel felvételt nyert a Szegedi Szimfonikus Zenekarba, majd 2015-ben a Pannon Filharmonikusoknál dolgozott. 2016 tavaszától a Kodály Filharmonikusok tagja, első fuvolása. 2017-ben a művészeti vezetés „Az évad ifjú zenekari művésze” címmel ismerte el munkáját.
„Nem fiatalok. Nem szépek. Nem hibátlanok. De ma este színpadra lépnek, és le sem engedjük őket, míg nem marad – alul semmi!”
A Visegrádi Nemzetközi Palotajátékok 40 éve állít emléket az 1335-ös visegrádi királytalálkozónak, a középkori Európa egyik legfontosabb eseményének. E három napon látványos lovagi tornák, pompás királyi menet és esti fáklyás felvonulás, vásár és koncertek várja az idelátogatókat, és természetesen a méltán híres királyi palota, gyönyörű reneszánsz kertje és a Salamon-torony is újra pezsgő középkori élettel telik meg. Szeretettel várjuk Önöket 2025-ben is Palotajátékokra, hogy együtt idézhessük fel azt az utánozhatatlan középkori hangulatot, melynek egyik hiteles helyszíne Visegrád!
Előfordul: hulla, és annak fagyasztása, csontok, hányás, köpés, meztelenség, verekedés, felnőttfilm-részlet, kitört ujjak, kábítószer fogyasztása és terjesztése, méregkeverés, zászlóégetés (ja ez nem), egyszer elhangzik az a szó, hogy 'zsidó', egyszer az, hogy 'cigány'. Lesz füst, stroboszkóp, hangos zene, riasztó hangeffektek, zaj, káosz, kosz és több liter művér.
A Bohemian Betyars és a Parno Graszt együttműködése már évek óta tart, és egy egyedülálló zenei fúziót hozott létre, amely…
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.