Program


Varázsfuvola

Varázsfuvola

A produkciót Almási-Tóth András, az Ének Tanszék színpadi játék tanára rendezte; víziójának különlegessége, hogy magát a Zeneakadémiát, annak Korb Flóris és Giergl Kálmán által tervezett csodálatos szecessziós palotáját állítja középpontba, teszi az előadás díszletévé.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. december 14. szombat, 19:00

Varázsfuvola
Mozart: A varázsfuvola (K. 620)

A Zeneakadémia opera szakos hallgatói (tanszékvezető Meláth Andrea)
Az Éj királynője: Mondok Yvette (m.v.)
Sarastro: Gábor Géza (m.v.)
Fordító: Varró Dániel
Díszletkoncepció: Almási-Tóth András
Díszletterv: Lisztopád Krisztina
Jelmez: Maison Marquise by Tóth Bori
Zenei munkatársak: Baja Mónika, Gyökér Gabriella
Betanító koreográfus: Kulcsár Noémi
Rendező: Almási-Tóth András
Új Liszt Ferenc Kamarakórus (karigazgató: Nemes László Norbert)
A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekara
Vezényel: Medveczky Ádám


A Zeneakadémia Solti György Kamaraterme az épület felújítása óta újra operaszínpadként is funkcionál. Az első operaprodukció, mely e falak között színre került a 2013-as megnyitást követően, Mozart Varázsfuvolájának Marton Éva művészeti vezetésével létrehozott reprezentatív előadása volt. A produkciót Almási-Tóth András, az Ének Tanszék színpadi játék tanára rendezte; víziójának különlegessége, hogy magát a Zeneakadémiát, annak Korb Flóris és Giergl Kálmán által tervezett csodálatos szecessziós palotáját állítja középpontba, teszi az előadás díszletévé. Hiszen mi más volna hivatott arra, hogy a sötétség és a fény, az értelem és az érzelem, Sarastro és az Éj királynője ellentéteit összhangba hozza, ha nem a zene? A produkció sikerére jellemző, hogy 2015-ig szerepelt az intézmény műsorán. Most, négy év szünetet követően, az immár Meláth Andrea által vezetett Ének Tanszék volt és jelenlegi hallgatóira, valamint a magyar operajátszás emelkedő csillagaira építve tér vissza a műsorra.

Ajánlatunk


A Beautiful Confusion ZÓRA váratlan, de intenzív feltűnésének címe is lehetne akár. A kaliforniai születésű és részben ma is Amerikában élő Urbányi Zóra 2021-ben élénk visszhangot váltott ki Kollár-Klemencz László Iszom a bort című dalának feldolgozásával, ami után egymást követték saját szerzeményei.

François Leleux a világ egyik legjobb oboaművésze, egyszersmind kiváló karmester. A Nemzeti Filharmonikus Zenekarhoz az utóbbi években úgyszólván „hazajár”: koncertjei rendre lelkes sikert aratnak és visszahívást eredményeznek. Pályája igen korán kezdődött: már tizennyolc esztendősen a Párizsi Opera első oboása volt, később a Bajor Rádió Szimfonikus Zenekara és az Európai Kamarazenekar szólistájaként is muzsikált.

A legnagyobb slágerek Geszti Péter (és bolygónk) meghatározó korszakaiból, Rap+Az, zene+stand up, vidám időutazás, meglepő fordulatok, korszakos vendégek, és egyedülálló AI látványosság!

Ajánló


A jazz, blues, rock és funk iránt egyaránt fogékony gitáros, Mike Gotthard ezen a novemberi estén saját jazz-rock világába hívja…

Frank Wildhorn musicalje és Homonnay Zsolt rendezése a nő örök, csábító szenvedélyességét, a férfi és a nő ösztönös és csillapíthatatlan…

Isten eljön hozzánk, mert nagyon sok mondanivalója van. Megosztja gondolatait az elmúlt néhány tízezer év történéseiről és tapasztalatairól, válaszol az…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!