Program


Soha nem szerettelek

Soha nem szerettelek

A Soha nem szerettelek anya és fiú párbeszéde a fiú esküvője előtt. Az egymásnak odavetett, sietős mondatokból kirajzolódnak egy keserű, szeretetlen család történetének epizódjai, feltárulnak titkai.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. november 10. kedd, 19:30

Soha nem szerettelek
“Mit akarsz? Ez egy olyan család, ahol nem nyitnak egykönnyen.”

“…mert semmit sem tudsz rólam. És ha semmit se tudsz rólam, semmit se fogsz tudni magadtól. Nemlétezel.”
A Soha nem szerettelek anya és fiú párbeszéde a fiú esküvője előtt. Az egymásnak odavetett, sietős mondatokból kirajzolódnak egy keserű, szeretetlen család történetének epizódjai, feltárulnak titkai.

Az író 1947-ben született Párizsban, festő- és szobrász, tizenöt éves korától Salvador Dalít atyai barátjának tudhatta. Öt regényt és három színdarabot jelentetett meg. Banier neves író, fotó-és festőművész, képei bejárták a fék világot, portrét készített többek között Silvana Manganóról, Beckettről, Capote-ről, Mastroinnairól, Isabelle Adjaniról.

Szereposztás
Az anya    Nagyváradi Erzsébet
A fiú    Karácsony Gergely

Rendező: Léner András

Ajánlatunk


Schiller szenvedélyektől szétrobbanó darabjában örök ellentétpárok csapnak össze: a kötelesség és a szabadság, a hatalomvágy és az erkölcsi tisztaság, a megfelelési kényszer és önmagunk vállalása, az önzés és a szerelem.

A történetben egy maréknyi árva gyerek kószál a háborús front kellős közepén biztonságra, hajlékra és élelemre vágyva. Céljuk a túlélés, kilátásaik azonban nem túl biztatóak. Útjuk során nemcsak ellenséggel, de jóakarókkal is találkoznak, akik segítenek meglátni az emberséget a legembertelenebb időkben is. Hűség, barátság, bátorság csak néhány a megszerzett kincsek közül, amikre bukkannak kis hőseink, valahol Európában vándorolva. A Valahol Európában az azonos című film musical-adaptációja, ami színházunk egykori igazgatója, Korcsmáros György írói örökségét is őrzi.

Az előadás ízelítőt ad a harmincas évek diktatúrájából az egyes emberek sorsán keresztül. A sztálini diktatúrában a Sátánhoz is jobb tartozni, mint a feljelentgető házmesterek társadalmához. A legfontosabb tanulságot Pilátus mondja ki: „a gyávaság a legeslegrútabb bűn.”

Ajánló


Ünnepeljétek velünk az idén 10 éve megújult Várkert Bazár jubileumi kulturális évadát a május 31-től június 2-ig tartó VárkertFeszt művészeti…

zenés családi roadmovie 10-től 100 éves korig

Modeszt Muszorgszkij BORISZ GODUNOV Opera négy felvonásban, prológussal, orosz nyelven, magyar, angol és orosz felirattal

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!