Program


12 dühös ember

12 dühös ember

Egy kiélezett helyzetben találkozik egymással tizenkét ismeretlen ember. Meg kell találniuk a közös hangot, miközben mindannyian a saját igazukat hangoztatják. Kimondott szavaikkal talán nem is az igazságot keresik, csak megpróbálják elfedni saját sérelmeiket.
Országosan egyedülálló kezdeményezés jogi szakemberek részvételével a Szegedi Tudományegyetem és a Szegedi Nemzeti Színház közös produkciójában.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Saturday, May 31 2025 3:00PM

Reginald Rose: 12 dühös ember
színmű
Bemutató: 2024. október 25. 19:00

Fordította: Fábri Péter

Tizenkét ember. Köztük egy ismert, hivatásos színésznő. Ő civil a tárgyalóteremben. Tizenketten egy tárgyalás után, összezárva. Van köztük bíró, ügyvéd, ügyész, jogtörténész. Ők értik a bíróság nyelvét, de civilek a színpadon. Adott még egy marketing tanácsadó, egy egyetemi docens, egy köztisztviselő, az egyetemi színház vezetője és egy művészeti titkár.

Ők azok a kiválasztottak, akik Önök előtt érvelnek, vitáznak, döntenek egy fiatal fiú sorsáról: bűnös vagy sem?!

„Bárhogyan döntsenek is, döntésüknek egyhangúnak kell lennie. Amennyiben bűnösnek találják a vádlottat, a bíróság nem fog kegyelmet gyakorolni. Ebben az esetben kötelező meghoznom a halálos ítéletet.”

Egy kiélezett helyzetben találkozik egymással tizenkét ismeretlen ember. Meg kell találniuk a közös hangot, miközben mindannyian a saját igazukat hangoztatják. Kimondott szavaikkal talán nem is az igazságot keresik, csak megpróbálják elfedni saját sérelmeiket.

Születhet-e kompromisszum, ha nincs egyetértés? Mi a nehezebb, meggyőzni a másikat vagy elfogadni a véleményét? A felelősségérzetünk csak addig tart, amíg nekünk kényelmes?

Országosan egyedülálló kezdeményezés jogi szakemberek részvételével a Szegedi Tudományegyetem és a Szegedi Nemzeti Színház közös produkciójában.

SZEREPLŐK:

1. esküdt (Elnök) – Dr. Forrai Miklós – egyéni vállalkozó
2. esküdt – Dr. Németh György Attila – tudományos segédmunkatárs, Tübingeni Egyetem Jogtudományi Kar
3. esküdt – Dr. Kosztolányi József – egyetemi docens, SZTE Bolyai Intézet
4. esküdt – Barnák László – színész, rendező, főigazgató, a Szegedi Tudományegyetem óraadó tanára
5. esküdt – Nyéki Tamás – köztisztviselő, Szeged M. J. V. Önkormányzata
6. esküdt – Varga Norbert – művészeti vezető, Szegedi Egyetemi Színház
7. esküdt – Dr. Ragány Zoltán – ügyvéd
8. esküdt – Dr. Balogh Elemér – egyetemi tanár, jogtörténész, SZTE
9. esküdt – Fekete Gizi – színművész, Szegedi Nemzeti Színház
10. esküdt – Dr. Magyarossy József – ügyvéd
11. esküdt – Gyorgyev Bránimír – művészeti titkár, Magyarországi Szerb Színház
12. esküdt – Dr. Spitzer Jenő – jogász tiszt, Magyar Honvédség
Őr – Stefanik Sándor – főügyelő, Szegedi Nemzeti Színház

Bíró (hangja) – Dr. Hegedűs István – nyugalmazott bíró, büntető kollégiumvezető, Szegedi Ítélőtábla

Alkotók:
Dramaturg, látvány: Barnák László
Súgó: Almási Gyöngyi
Produkciós vezető: Tajti Gabriella
Rendezőasszisztens, súgó: Kürtös Petra
Rendező: Barnák László

A színdarabot Magyarországon a THEATRUM MUNDI Színházi és Irodalmi Ügynökség képviseli.
A mű Fábri Péter műfordító képviseletében a Proscenium Szerzői Ügynökség Kft. engedélyével kerül előadásra.

Our offer


Recirquel’s new production, Paradisum explores the myth of rebirth following the silence of a destroyed world, where the means of communication is the body, and the only common language is movement. The creatures of this idyllic existence unfold from the ever-changing, swirling natural forces of the ‘fabric of life’ that pulsates around them, so they can reach the anima mundi, the world soul, through scenes of purification, birth, awakening and ritual.

Eleinte minden világos, ki kinek a kicsodája, ám közbeszól a kémia, meg egy tudálékos szexuálpszichológus..

Arnold Schönberg Gurre-Lieder Running time 2 hours 30 minutes including one interval  Language German, Surtitle Hungarian and English 

Suggestions


A társas-játékban a közönség is aktív részesévé válhat párkapcsolatainkról szóló forgatókönyvek alakulásának. Szokásos zsákutcák kelnek életre, és az improvizációs jelenetek…

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.