
Nercbanda
70, Girls, 70 - Nercbanda
Musical két részben
több
70, Girls, 70 - Nercbanda
Musical két részben
több
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2020. január 27. hétfő, 19:00
Szövegkönyv: David Thompson és Norman L. Martin
Zene: John Kander
Dalszöveg: Fred Ebb
A „Breath of Spring” c. novellát alapjául véve, melynek szerzője Peter Coke , színpadra alkalmazta: Joe Masteroff
Magyar változat, szövegkönyv: Böhm György, Korcsmáros György
Dalszövegek: Fodor Ákos
Egy lerobbant nyugdíjas otthonban tengeti életét hét, valamikor jobb sorsú színész, hajdani sikereiket emlegetve, aznapi filléres gondjaik közepette. Ám az egyik nap történik valami! És attól kezdve az életük megváltozik, szinte megfiatalodnak, és az anyagi jólétük is ugrásszerűen megjavul. Az igaz, hogy a környező boltokból el-eltűnik egy-két nercbunda, de ki az, aki ezeket a feddhetetlen művészeket meggyanúsítaná?!
A nagysikerű Broadway-musical fergeteges humorával és fülbemászó zenéjével, kiváló művészek tolmácsolásában otthonra lelt a Karinthy Színházban.
Egy spanyol kisvárosban eljegyzést tartanak: Mayor Mendoza, a helyi polgármester férjhez adja lányát, Catarinát José Riverához. Az esemény azonban váratlan fordulatot vesz, amikor megérkezik Carmennel az élen egy cirkuszi vándortársulat.
Tegyük fel, hogy megcsalt a férjem – mit teszek én? Sírok, válok, vagy bosszút állok? Lucienne Vatelin tisztességes feleség, esze ágába nem jut megcsalni a férjét – és az elvét tartja mindaddig, amíg a férje őt meg nem csalja. Viszont, ha ez megtörténne, arra is felkészül: talonban tartja a jóképű Babillont, hogy ha kell, legyen kivel bosszút állni… A hülyéje őrült és szerelmes bohózat – tökéletes nevettető kikapcsolódás szerelmeseknek, friss házasoknak, és hűtlenséget tervezőknek. Megszállott nőcsábászok és bosszúálló feleségek a Thália Színház Nagyszínpadán.
Claude Magnier legendás bohózatában Louis de Funès 13 év alatt több mint hatszázszor játszotta Barnier szerepét – amit filmen később…
A Liliom az 1909-es ősbemutató óta minden bizonnyal a legsikeresebb magyar színmű, hiszen prózai szövegként is nagy nemzetközi utat járt…