Program


Mindenható gyermekkor - Dr. Berentés Éva előadása

Mindenható gyermekkor - Dr. Berentés Éva előadása

Ez az előadás a gyermekkor megismeréséhez akar segítséget nyújtani. Azt akarja tudatosítani, hogy gyermekkor feldolgozása az élet szebbé és jobbá teszi, ami sosem tiszteletlenség a szülőkkel szemben.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2025. május 25. vasárnap, 18:00

A gyermekkor valahogy mindig, és mindenütt ott van, a legváratlanabb pillanatokban bukkan fel egy szülői mondat, egy arckifejezés, egy érzés formájában…

Az emberek bár ösztönösen érzik a gyermekkoruk fontosságát, mégis keveset tudnak arról, hogy az akkor megélt élményeik mégis hogyan hatnak a felnőtt életükre.

A pszichológia mai tudása szerint az alapszemélyiségünk nyolcvan százaléka három-hat éves korunkra kialakul. Optimális esetben itt tanulunk meg szeretni, elfogadni, valahova tartozni, kötődni, és itt tanuljuk meg a saját határainkat is. Az ekkor megélt élményeink egy élethelyzetben automatikusan megjelennek, pl. valamilyen reakció, szóhasználat, viselkedés stb. formájában. Befolyásolják a választásaikat, azt, hogy mennyire tudjuk szeretni és tisztelni önmagukat, vagy ki hogyan fogja nevelni a saját gyermekét, és a sor még hosszan folytatható.

Röviden itt dől el, hogy a felnőtt életünkben mennyire tudunk érzelmileg intelligens, érett énazonos, azaz boldog emberként élni.

A gyermekkor azonban ritkán tökéletes! Ennek számtalan oka lehet, de összességében nem is az ok a legfontosabb, hanem a gyermekkor megismerése és feldolgozása.

Tapasztalatok sora igazolja, ha valaki megismeri, megérti és feldolgozza a gyermekkorát, ha szembenéz a traumáival, azzal nemcsak önmagához kerül közelebb, hanem az élete is szebb, kiegyensúlyozottabb, és sikeresebb lesz. Az is az őszinte feldolgozás mellett szól, hogy a kutatások szerint az emberek a gyermekkorukban szerzett sérüléseik a „gyógyítására” leggyakrabban a saját gyerekeiket „használják”. Ahogy ezt Alice Miller megfogalmazza “Minden emberben létezik egy saját maga elől jól elrejtett zug, ahol gyermekkori tragédiája kellékeit őrzi, és ahová csak a saját gyermekeinek van bejárása.” 

Ajánlatunk


Verdi huszonhét évesen elhatározta: soha többé nem ír operát. Szakmai és magánéleti mélyponton volt: A pünkösdi királyság megbukott, majd eltemette két kisgyermekét és végül feleségét is. Ebben az időszakban ügynöke rábeszélésére volt hajlandó csak elolvasni a Nabuccót. 1842 tavaszán már egész Milánó a „Va, pensiero...”-t dúdolta. Az opera középpontjában egy történelmi korszakváltás áll: megváltoznak az értékrendek.

A legtöbbek számára mostanában talán a Kolibri Színház előadásaiból és egy 2016-os operaházi kamara-előadásból (Mozart: Szökdelés a szerájból) ismert bábrendező és zenész, Novák János rendezi Benjamin Britten gyermeknézők és gyermekelőadók számára írott operáját, A kis kéményseprőt, amely egy „klasszikus szabadítóopera gyerek-kalandfilmbe fordítva” – ahogyan Almási-Tóth Andrásművészeti igazgató fogalmaz.

Ajánló


Nem mindennapi vígjátékot láthatnak nálunk, amit egy olyan rendező állít színpadra, aki maga is 900-szor játszotta ezt a hihetetlenül szórakoztató…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!