
Magyar Nemzeti Táncegyüttes: Végvárak, vitézek / LISZT ÜNNEP 2023
Kalandos táncszínjáték Fekete István A koppányi aga testamentuma című regényének ihletésére
Kalandos táncszínjáték Fekete István A koppányi aga testamentuma című regényének ihletésére
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2023. október 15. vasárnap, 19:00
Felvételről közreműködő zenészek: Eredics Benjamin – fúvós, pengetős és ütős hangszerek, Kiss Péter – zongora, a Zeneakadémia Népzene Tanszékének jelenlegi és volt növendékei, a Zeneakadémia Szimfonikus Zenekara, a Magyar Nemzeti Táncegyüttes zenészei
Forgatókönyv: Zs. Vincze Zsuzsa
Zene: Eredics Benjamin
Népzenei szerkesztő: Rossa László, Papp István Gázsa, a Magyar Nemzeti Táncegyüttes zenekara
Látvány: Iványi Marcell
Díszlet: Tóth Kázmér
Jelmez: Zs. Vincze Zsuzsa
Animáció: Lőrincz Attila, Szappanos Ádám
Videótechnika: Konta Boáz
Moderntánc-instruktor: Topolánszky Tamás
A koreográfus munkatársa: Paput Júlia, Sánta Gergő, Tompa Attila, Tókos Attila
Koreográfus: Zs. Vincze Zsuzsa, Zsuráfszky Zoltán
Társrendező: Zs. Vincze Zsuzsa
Rendező: Zsuráfszky Zoltán
Történetünk szerint egy vidéki nagyváros színházában A koppányi aga testamentuma című regény ihlette táncjáték előadására készülnek a szereplők. A romantikus regény nyomán írt darab visszarepíti a nézőket a 16. századba, bepillantást enged a magyar végvárak életébe, valamint egy mai táncelőadás színfalak mögötti, rejtett világába. A párhuzamos történetek erkölcsi alapigazságokra mutatnak rá: az egymás iránti megbecsülés fontosságára, az ellenfél tiszteletére, a becsületesség és a bátorság példáira – ám mindezt könnyed és vidám formában. A palettáról nem hiányozhatnak a szerelmi bonyodalmak sem, melyek ugyanúgy, mint évszázadokkal ezelőtt, ma is szenvedélyt ébresztenek két ember között. A kalandos táncszínjátékban az eredeti népzenei feldolgozások hatásosan keverednek Eredics Benjamin zeneművével, amely a Müpa 2020-as Zeneműpályázatának díjazott alkotása.
A bemutató a Liszt Ünnep keretében a Magyar Nemzeti Táncegyüttessel közös programként, a Müpa szervezésében valósul meg.
„Túl sötét.” „Micsoda posvány!” „Csupa ronda emberről ír!” „Ez a darab előadhatatlan, már a dialógusai miatt is.” „Disznók vagytok ti mind, mondják a darabban, s ez találó ezekre az alakokra, de legfőképpen magára a szerzőre.” „Én bizony nem szeretném, ha ez a Húber a sógorom lenne!” „Hát írjon végre kellemesebb emberekről, az Istenért, hiszen ezek maga a förtelem...” „Én csak és kizárólag az író kedvéért olvastam végig.” „Én már azt se bántam volna, ha belelőnek a súgóba, oly mindegy az már ebben a pokolban...” „Szörnyű munka!” „Sivár, sivár.”
Egy spanyol kisvárosban eljegyzést tartanak: Mayor Mendoza, a helyi polgármester férjhez adja lányát, Catarinát José Riverához. Az esemény azonban váratlan fordulatot vesz, amikor megérkezik Carmennel az élen egy cirkuszi vándortársulat.
1940-ben a budapesti Operettszínházban bemutatóra készülődtek. Eisemann Mihály legújabb művét vitték színre, főszerepben Kiss Manyival. Az előadás elkezdődött és egyszer…
Pörgős vígjáték, ami egy percre sem engedi elkalandozni a nézőt.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!