
LéviStory
A drámai összecsapásokkal és humoros pillanatokkal fűszerezett történet a tehetségről, a kitartásról, és a képzelőerő diadaláról szól.
A drámai összecsapásokkal és humoros pillanatokkal fűszerezett történet a tehetségről, a kitartásról, és a képzelőerő diadaláról szól.
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2023. január 26. csütörtök, 15:00
Jávori Ferenc – Müller Péter Sziámi – Kállai István & Gábor: LéviStory
klezmer musical
Ősbemutató
Gyönyörű, fájdalmas és vidám dallamokban, vérpezsdítő ritmusokban gazdag történet Lévi Strauss, a Levi’s farmerek névadójának ifjúságáról, rengeteg kalandról és nehézségről, no meg egy nagy szerelemről. Arról, hogy egy kis német falutól New Yorkon keresztül az aranyásók városkájáig vezető úton hogyan született meg a farmernadrág ötlete. Vidám, és egyben fájdalmas játék a kivándorlás kényszeréről, valamint az új világba való beilleszkedés gyötrelmeiről, az „állva maradási” képesség örök szükségességéről.
Szereposztás
Davidovics rabbi............................................. SZABÓ P. SZILVESZTER / CSERVENÁK VILMOS
Lőb/Levi.......................................................... KERÉNYI MIKLÓS MÁTÉ
Rebeka, Levi édesanyja................................. SZULÁK ANDREA / MÓDRI GYÖRGYI
Maila, Levi húga............................................. HARASZTI ELVIRA
Hanna/Heruli, Davidovics lánya..................... KARDFFY AISHA
Georg............................................................. HORVÁTH DÁNIEL
Seriff............................................................... CSERVENÁK VILMOS / KULCSÁR-SZÉKELY ATTILA
Jonas............................................................. KERESZTES GÁBOR
Louis.............................................................. GAÁL ATTILA CSABA
Nyemirovszkij................................................. MÁTÉ P. GÁBOR
Slomó, Nyemirovszkij fia................................ KELLER MÁRTON
Ensemble rokonok, kivándorlók, járókelők, hitsorosok, aranyásók, varrónők, kocsmatöltelékek
Közreműködők
ÜGYELŐ: MADÁR K. ZOLTÁN
RENDEZŐASSZISZTENS: KÁLMÁN PÉTER
SÚGÓ: BÓNIS XÉNIA
KOREOGRÁFUS: KIRÁLY BÉLA
MÉDIA DESIGNER: BORI TAMÁS
ZENEI VEZETŐ: KÉMÉNCZY ANTAL
PRODUKCIÓS ASSZISZTENS: SULYOK MÁTÉ
DÍSZLETTERVEZŐ: RÁKAY TAMÁS
JELMEZTERVEZŐ: HORVÁTH KATA
VILÁGÍTÁSTERVEZŐ: BODOR ÁKOS
RENDEZŐ: KERÉNYI MIKLÓS GÁBOR Kossuth- és Erkel Ferenc-díjas, Kiváló művész
Az Anconai szerelmesek egy reneszánsz mestereket megszégyenítő vérbő olasz komédia sok-sok zenéve. A Goldoni utánérzésű darabot Vajda Katalin írta Valló Péter unszolására, amely szellemes, vidám, zenés összekacsintás a nézővel.
Presser Gábor és Sztevanovity Dusán közismert dalaival fűszerezett darabja az egyik legsikeresebb magyar musical. Az „Ég és föld” között elhelyezkedő padlás Rádiósának, az oda tévedő négy szellemnek és a gengszter Barrabásának a történetén már generációk nőttek fel. A félig mese félig musical kiváló szórakozást nyújt gyermekeknek és felnőtteknek egyaránt.
Amióta a Paradicsomban a magányán búsongó Ádámnak ügyesen társat, vagyis „oldalbordát” barkácsolt a Jóisten, a világ rendje, hogy az ember ne éljen egyedül. Ugyanakkor, bármilyen közel kerüljön is hozzánk valaki, nem mindig könnyű nap nap után együtt lenni vele. Életszövetségünk olykor kiállja az idő próbáját, és a kezdeti fogadalomhoz híven „holtomiglan-holtodiglan” lesz belőle, máskor megborul egy rosszul nyomott fogkrémen, vagy be nem vallott horkoláson.
A rendezvény a Nagyerdő szívében várja a bor és a jazz rajongóit, ahol három színpad koncertjei közül és mintegy 60-70…
A Fővárosi Nagycirkusz nyári műsorában egy kalandos időutazásra hívunk! Hunyjuk be szemünket és repüljünk vissza az időben száz évet! Az…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!