
LÉVI STORY! - A FARMERKIRÁLY
Az előadásban gyönyörű dallamok, vérpezsdítő ritmusok, szívhez szóló klezmer muzsika ragadja magával a nézőt Kerényi Miklós Gábor rendezésében.
Az előadásban gyönyörű dallamok, vérpezsdítő ritmusok, szívhez szóló klezmer muzsika ragadja magával a nézőt Kerényi Miklós Gábor rendezésében.
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Søndag, 30. Juni 2024 18:00
LÉVI STORY! - A FARMERKIRÁLY
klezmer musical
A farmernadrág – a blue jeans – kitalálásáról szóló történet egyrészt izgalmas kalandokról, másrészt komoly társadalmi problémákról és egy szép szerelemről mesél.
A Lévi Story! zenei érdekessége, hogy a zeneszerző, Jávori Ferenc „Fegya” természetesen nem tért el Budapest Klezmer Band védjegyévé vált zenei stílustól, de a musicalben van country, müncheni sördal, valamint mai jellegű musicalszám ugyanúgy, mint orosz-német népzenei alapokból felépített kettős-, vagy kisebb kórus.
Müller Péter Sziámi szellemes versszövegei, a jól felépített történet látványos díszletek és jelmezek között idézi egy német kisváros piacát, utcát New-Yorkban, egy félelmetes hajóutat a Magellán fok közelében, és aranyásók kocsmáját a hegyekben, San Francisco környékén.
Szereposztás
Levi Strauss.................................................. Kerényi Miklós Máté – Soós Imre – , és Junior Príma díjas
Rebeka ........................................................ Szulák Andrea
Davidovics.................................................... Szabó P. Szilveszter – Jászai Mari-díjas
Haim/Hanna ................................................. Kardffy Aisha
Georg ........................................................... Horváth Dániel
Maila............................................................. Haraszti Elvira
Sheriff .......................................................... Végh Péter
Nyemirovszkij............................................... Ottlik Ádám
Slomó .......................................................... Gábor Márkó
Jonas............................................................ Pesák Ádám
Louis ............................................................ Szentmártoni Norman
Alkotók
Díszlet: Rákay Tamás
Jelmez: Horváth Kata
Koreográfus: Király Béla
Zenei vezető: Kéménczy Antal
Karmester: Erőss Csaba / Kéménczy Antal
Produkciós asszisztens: Sulyok Máté
Rendező Kerényi Miklós Gábor – Kossuth-díjas, kiváló művész
A szereplőket egy mozgékony énekes-táncos ensemble segíti, egy hét fős, tipikus klezmer zenekar közreműködésével.
Dumaszínház est
„Nem fiatalok. Nem szépek. Nem hibátlanok. De ma este színpadra lépnek, és le sem engedjük őket, míg nem marad – alul semmi!”
Richard Strauss és Hugo von Hofmannsthal utolsó közös operája derűs és megható búcsú a tovatűnt, békebeli Bécstől, és hasonló érzést keltve tér vissza most a MET repertoárjára az Arabella – az idén elhunyt Otto Schenk 1983-as rendezésében.
Az István, a király egy családi viszály története: Géza fejedelem halála után fia örökölné a hatalmat, de a hagyományokra hivatkozva…
A Kalamazoo egyenesen a Broadway-ről érkezik, a vígjátékban Hernádi Judit és Kern András sziporkázó játékát élvezhetik Sebestyén Aba rendezésében.
Miért álmodunk? Mire valók az álmok? Miért vannak a rossz álmok? Ebben a fordulatos, magával
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.