LESZÁMOLÁS VELEM
"Eddy története többek közt azt az alapvető félelmet reprezentálja, amellyel nemcsak az egyén, de általában véve az emberek is viseltetnek az általuk ismeretlen helyzetekhez."
"Eddy története többek közt azt az alapvető félelmet reprezentálja, amellyel nemcsak az egyén, de általában véve az emberek is viseltetnek az általuk ismeretlen helyzetekhez."
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2020. szeptember 16. szerda, 19:00
LESZÁMOLÁS VELEM
Apám kétségbeesett. “Fiú ez egyáltalán, vagy mi? Folyton bőg, fél a sötétben. Miért ilyen? Én nem neveltem lánynak, pont úgy bántam vele, mint a többi fiúval!” Fogalma sem volt, hogy engem ugyanezek a kérdések gyötörnek. Ha fiú vagyok, miért nem vagyok olyan, mint a többiek? Miért viselkedem így, miért affektálok, miért gesztikulálok széles mozdulatokkal, miért olyan nőies a beszédem? Nem tudtam, miért lettem ennyire más, és ez borzalmasan fájt.
"Eddy története többek közt azt az alapvető félelmet reprezentálja, amellyel nemcsak az egyén, de általában véve az emberek is viseltetnek az általuk ismeretlen helyzetekhez. A főhős szülei például sem egymással, sem gyerekeikkel nem értenek szót, vagyis ajándék az olyan pillanat, amikor normális családként képesek funkcionálni. Ennek azonban az az ára, hogy Eddynek fel kell adnia önmagát. A legszomorúbb gyógymódot választja, vagyis személyiségével teljesen ellentétesen kezd el viselkedni, csak azért, hogy megfeleljen, csak azért, hogy végre pozitív visszacsatolásokat is kapjon." (Tiszatáj Online - Tóth Emese)
Az előadás hossza: kb. 70 perc
Az előadást 14 éven felüliek számára ajánljuk.
Az ezeregy éjszaka az egyik legismertebb és legcsodálatosabb mese az egész világirodalomban. Páratlanul gazdag és színes történet szerelemről, hűségről, örök emberi értékekről, de ravaszságról, cselvetésekről és gyarlóságról is.
A Diótörő balett ötlete a cári színház egykori igazgatójától származott. E. T. A. Hoffmann: A diótörő és az egérkirály című meséje alapján olyan mese-balettet akart színpadra vinni, ami minden addigit felülmúl, mind hangzásban, mind pedig látványban. Csajkovszkijt kérte fel a muzsika megkomponálására. A hattyúk tava és a Csipkerózsika után harmadik, egyben utolsó balettje is nagy sikert hozott a szerzőnek. A Diótörő zenéjéből előbb a hat tételes szvit került bemutatásra 1892. márciusában, majd ugyanezen év decemberében bemutatták a pompásan kiállított színpadi művet is. A Diótörő a balett irodalom leggyakrabban játszott darabja lett.
Robin Hawdon: Szeretőből egy is sok vígjáték 2 részben
A Szent István Király Zeneiskola Szimfonikus Zenekarát Záborszky József 1968- ban alapította azzal a céllal, hogy az akkori I. István…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!