program


#JÓÉJTPUSZI – zenés irodalmi est - 17h

#JÓÉJTPUSZI – zenés irodalmi est - 17h

Lackfi János, József Attila- és Prima Primissima-díjas költő, író, műfordító és Szirtes Edina Mókus, Erkel Ferenc-díjas hegedűművész zenés irodalmi estje

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Fredag, 10. Februar 2023 17:00

„Jézus Suzukin furikázna vagy inkább Jaguáron?

Gördeszkázna vagy szörfözne a kicsinyekkel? Vagy mindezeket helytelenítené?

Inkább csokornyakkendőben feszítene a Júdeai Tudományos Akadémián?

Noét vajon feljelentették a hatóságnál… az illegális bárkaépítés miatt?

Dávid király bajba kerülne, mikor őrült módjára táncol-dalol a frigyláda körül?

Istent gyakran feltesszük a legfelső polcra, porfogónak. Pedig elképesztő közel van hozzánk, ő az ásványvizünkben a bubi, a bőrünkön a tetkó, a kártyánkban a chip, a benzinkúton a wifi, a hamburgerünkben a só, a lelkünkben a furdalás és az ujjongás, tüdőnkben a levegő.

Érdemes vagányul, humorral, mélységes lenyűgözöttséggel beszélni róla. I-vitamin bevitel mindenkinek...”

 

A nagysikerű #jóéjtpuszi-kötet verseivel duettezik a szerző, Lackfi János és a szuggesztív, bámulatosan sokszínű Szirtes Edina Mókus.

 

Szirtes Edina Mókus énekes, hegedűművész és zeneszerző, aki a szegedi Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen szerzett diplomát, majd zeneszerzéssel foglalkozott. Írt zenét a Szegedi Színkör, a Szeged Kortárs Balett, a Kováts Kriszta Színháza, a Baltazár Színház és a Magyar Rádiószínház számára.

Lackfi János költő, író műfordító Budapesten született, az Eötvös Lóránd Tudományegyetemen szerzett magyar-francia szakos diplomát 1996-ban, majd ugyanitt doktorált. 17 éven keresztül tanított a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen .

 

Aktuelt


A Piero Barone, Ignazio Boschetto és Gianluca Ginoble alkotta IL VOLO, egy felejthetetlen koncerttel tér vissza Budapestre, hogy újra elvarázsolja a magyar közönséget az MVM Dome színpadán, 2025. november 14-én. Ez a koncert garantáltan felejthetetlen élményt nyújt minden korosztály számára.

A Visegrádi Nemzetközi Palotajátékok 40 éve állít emléket az 1335-ös visegrádi királytalálkozónak, a középkori Európa egyik legfontosabb eseményének. E három napon látványos lovagi tornák, pompás királyi menet és esti fáklyás felvonulás, vásár és koncertek várja az idelátogatókat, és természetesen a méltán híres királyi palota, gyönyörű reneszánsz kertje és a Salamon-torony is újra pezsgő középkori élettel telik meg. Szeretettel várjuk Önöket 2025-ben is Palotajátékokra, hogy együtt idézhessük fel azt az utánozhatatlan középkori hangulatot, melynek egyik hiteles helyszíne Visegrád!

A Nemzeti Lovas Színház a klasszikus meséket egyedülálló módon, nagyszerű énekes színészekkel és lovakkal mutatja be a közönségnek. A Szépség és a Szörnyeteg című előadás sem kivétel. esőnap: 07.21.

PÅ PLAKATEN


A színpadon négy díva, négy csodálatos nő, akik mesterei a humornak és varázslatosan énekelnek.. Esőnap: 2025. július 15. (kedd) 20.30

vígjáték két részben A Veres 1 Színház előadása

A különleges hangulatú musicalremek hazai története során mindössze második alkalommal, eredeti koncepcióban került színre a Szegedi Szabadtéri Játékokon, és egy…

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.