Program


Hattyúk tava újratöltve / Szemle 2020

Hattyúk tava újratöltve / Szemle 2020

Mi történt a mesékkel? Mi történt a hattyúkkal? Mi történt a tóval? Mi történt velünk? Mikor léptünk ki a mesékből úgy, hogy észre sem vettük? Miben hiszünk ma, míg tapossuk a tikkadt földet, ahol valaha tó volt? Tudunk még történeteket mesélni? Ha tudunk, vajon azok hasonlítanak-e a mesékre? Ha hasonlítanak – vajon a mesénknek boldog vége lesz?

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. szeptember 4. péntek, 20:00

Kokan Mladenović: Hattyúk tava újratöltve

Mi történt a mesékkel? Mi történt a hattyúkkal? Mi történt a tóval? Mi történt velünk?
Mikor léptünk ki a mesékből úgy, hogy észre sem vettük?
Miben hiszünk ma, míg tapossuk a tikkadt földet, ahol valaha tó volt? Tudunk még történeteket mesélni? Ha tudunk, vajon azok hasonlítanak-e a mesékre? Ha hasonlítanak – vajon a mesénknek boldog vége lesz?

"A temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház legutóbbi bemutatója arra keresi a választ, hogy egy, az előadóművészeti hagyományba mélyen beágyazodótt kultuszmű milyen kapcsolódási pontokat tud felkínálni a jelen emberének. Kokan Mladenović rendező, aki harmadik alkalommal dolgozik a temesvári társulattal, a TESZT - Temesvári Eurórégiós Színházi Találkozó keretein belül, az előadás utáni közönségtalálkozón elmondta, hogy tudatosítani kellett, hogy Csajkovszkij művének jóformán nincs szövegkönyve. A próbafolyamat így improvizációkból és helyzetgyakorlatokból állt, amelyekből Góli Kornélia dramaturg írt szöveget.

A Swan Lake Revisited – Hattyúk tava újratöltve azonban meg sem próbálja a jólfésült balettelőadás látszatát kelteni: darabokra szedi szét a herceg, a hattyúk és az udvar világát, széthull jó és rossz, összekavarodik fehér és fekete, nő és férfi, és a dekonstrukció miatt végtelenül abszurdnak tűnik mindaz, ami egy klasszikus feldolgozásban könnyfakasztó pátoszt eredményezne. A hattyúk tavának revideálása lényegében azzal kezdődik Mladenović színpadán, hogy egy fehérbe öltözött narrátor (Bandi András Zsolt) elkezdi mesélni a herceg történetét. Csakhogy milyen az már 2019-ben, hogy herceg? – fakad ki egy színre lépő bányász, aki szerint sokkal korszerűbb lenne munkások történetét elmesélni, végtére is nincs már monarchia."
– Kovács Bea –

Játsszák:
Aszalos Géza, Bandi András Zsolt, Borbély B. Emília, Csata Zsolt, Csábi Anna,
Kiss Attila, Kocsárdi Levente, Lőrincz Rita, Lukács Szilárd, Magyari Etelka,
Mátyás Zsolt Imre, Mihály Csongor, Molnár Bence, Molnos András Csaba,
Simó Emese, Tar Mónika, Tokai Andrea, Tóth Eszter Nikolett, Vass Richárd

Rendező: Kokan Mladenović
Koreográfus: Andreja Kulešević
Díszlettervező: Marija Kalabić
Jelmeztervező: Tatjana Radišić
Zeneszerző: Irena Popović
A zeneszerző asszisztense: Nikola Dragović
Dramaturg: Góli Kornélia
Rendezőasszisztens: Szerda Zsófia
Súgó: Czumbil Marika
Ügyelő: Kertész Éva

A temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház előadása.

Ajánlatunk


A Neoton Família az egyik legnépszerűbb magyar popzenei együttes. Angol nevük: Newton Family, ezutóbbi néven jelent meg több lemezük Japánban, Nyugat-Németországban, Argentínában és Spanyolországban.

Van a Bajza utca sarkán egy kis palota. A józsefvárosi Nagytemplom utcai bérházban pedig izgatott a készülődés. Pünkösdi Kató színinövendék a Csókos asszony címszerepét játssza. Ünneplik őt meg eljegyzését Dorozsmay Pista zeneszerzővel. A vőlegény azonban átmulatja az éjszakát, zálogba csapja a jegygyűrűket, és megszökik Rica Macával. A botrányos megcsalatás után érkezik Tarpataky báró, a híres mecénás. Katónak pedig dönteni kell: palota és gazdagság, csillogással kecsegtető siker vagy a szegényes bérházban eltöltött élet boldogságra vágyakozva. Zerkovitz Béla egyik legnépszerűbb, örökzöld, operettje csupa humor, szenvedély, szerelem, színház a békebeli Pestről, amikor olyan slágerek csendülnek fel többek között, mint az Asszonykám, adj egy kis kimenőt, az Éjjel az omnibusz tetején, a Gyere, te nímand, a Mi, muzsikus lelkek, valamint a műfaj és a darab emblematikus dala, a Van a Bajza utca sarkán... kezdetű sláger.

Isten eljön hozzánk, mert nagyon sok mondanivalója van. Megosztja gondolatait az elmúlt néhány tízezer év történéseiről és tapasztalatairól, válaszol az időközben felmerült kérdésekre és bemutatja a projekt fejlesztésének további lépcsőit.

Ajánló


1905. Elárverezik a párizsi Operaház teljes hajdani berendezéseit. Többek között egy csillárt, amely a kikiáltó szerint egy máig sem…

Kevesen remélték már, de 2024. június 1-jén sokak álma válik valóra. Egy nagykoncert erejéig összeáll egy korszak emblematikus együttese, a…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!