És mi van Tomival? (Törőcsik Mari)
Hungarian drama, 100 min, 2024
in Hungarian with English subtitules
Hungarian drama, 100 min, 2024
in Hungarian with English subtitules
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Saturday, June 28 2025 3:30PM
Director: Attila Till
Cast: Szabolcs Thuróczy, Tamás Polgár, Eliza Sodró, Annamária Fodor, Zsófia Tóth, Márton Patkós Márton and Juli Básti
Sanyi bábművész és alkoholbeteg. Pali liftszerelő és alkoholbeteg. Együtt keresik a haverjukat, Tomit, aki már több anonim alkoholista gyűlést kihagyott. Próbálnak józanok maradni, ami nem könnyű egy olyan országban, ahol az ivászat széles körben elfogadott napi gyakorlat. Sanyit öt éve a függősége miatt hagyta el a felesége és a lánya, azóta új életet kezdett és nem iszik, Palinak viszont elég egy kis lökés, hogy újra igyon. Tominak valószínűleg már ennyi se kell. A két barát Budapest utcáin versenyt fut az idővel, hogy megtalálják és megmentsék Tomit.
Till Attila részben saját élményekből táplálkozó új filmje éppúgy könnyed, lendületes és zavarba ejtően vicces, mint nagy sikerű előző rendezése, a Tiszta szívvel. Az És mi van Tomival? ugyanakkor a mai Magyarország látlelete, kordokumentum és vitaalap. Hiánypótló alkotás, amely betekintést enged a függők életébe, akik fontos támaszt tudnak nyújtani egymásnak a legnehezebb percekben.
Az És mi van Tomival? megható és izgalmas története a barátság, a kitartás és az közösség gyógyító erejének témáit járja körül, miközben bepillantást nyújt egy alkohol által átitatott világ mindennapi kihívásaiba. A film az Oscar-díjas Saul fia producerei gyártásában, magánfinanszírozásból készült.
Premier: 2024.10.31.
Distributor: Mozinet
A Budapest szívében működő Bartók Műhely csoportjainak műsora, melyben színpadra lépnek kicsik és nagyon egyaránt, a három éves korosztálytól a felnőttekig.
Dwight Robson és világhírű szólistái közkívánatra újra Magyarországra látogatnak.
Alen Menken, Stephen Schwartz és Peter Parnell varázslatosmusicalje Victor Hugo ikonikus regényéből, a Disney rajzfilmje alapján készült. A darab érzékenyen mesél a szeretetről, a kitartásról és az önfeláldozásról. Esmeralda, a szegény cigánylány és Quasimodo, a torz külsejű, ám önzetlen harangozó története könnyeket csal mindenki szemébe.
Szente Vajk ezúttal is gondoskodott róla, hogy egy felhőtlen estét tölthessünk együtt a Játékszínben!
Steigervald Krisztián önálló estje a generációkról – szülőségről és gyerekségről a 20. és a 21. században.
item(s) in basket
total:
Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.