Program


David Titterington orgonaestje - Orgona a központban -

David Titterington orgonaestje - Orgona a központban -

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Tuesday, November 07 2023 7:30PM

Elgar: G-dúr orgonaszonáta, op. 28 – 1. Allegro maestoso
Niels la Cour: Három intermezzo
Mendelssohn: Paulus, op. 36 – Nyitány (W. T. Best átirata)

SZÜNET

Boëly: Tizenkét orgonadarab, op. 18 – 6. B-dúr fantázia és fúga
Bridge: E-dúr adagio
Brahms: a-moll prelúdium és fúga, WoO 9
Willan: Bevezetés, passacaglia és fúga, op. 149

David Titterington (orgona)

David Titteringtont, napjaink egyik legelismertebb brit orgonaművészét aligha kell bemutatni a hazai közönségnek. A londoni Királyi Zeneakadémia tanszékvezető professzora impozáns és bámulatosan színes repertoárt épített fel sikerekben gazdag pályáján, számos kortárs zeneszerzőhöz szoros, személyes munkakapcsolat is fűzi. Mostani hangversenyének műsorszámait ebből a gyönyörködtetően változatos előadói életműből válogatta össze. Hazája zeneszerzőit a századfordulón élt Edward Elgar és Frank Bridge képviseli, mellettük a programot további nemzetek színesítik: a 19. századból a német Mendelssohn és Brahms, valamint a francia Alexandre Boëly, a 20-21. századból pedig az angol–kanadai Healey Willan és a dán Niels la Cour egy-egy izgalmas kompozíciója is megszólal.

RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

Our offer


A Slava’s Snowshow egy varázslatos utazás, amelyet minden korosztálynak látnia kell. Egy előadás, amely visszarepít a gyermekkorba, megérinti a lelket, és mosolyt csal mindenki arcára.

„Túl sötét.” „Micsoda posvány!” „Csupa ronda emberről ír!” „Ez a darab előadhatatlan, már a dialógusai miatt is.” „Disznók vagytok ti mind, mondják a darabban, s ez találó ezekre az alakokra, de legfőképpen magára a szerzőre.” „Én bizony nem szeretném, ha ez a Húber a sógorom lenne!” „Hát írjon végre kellemesebb emberekről, az Istenért, hiszen ezek maga a förtelem...” „Én csak és kizárólag az író kedvéért olvastam végig.” „Én már azt se bántam volna, ha belelőnek a súgóba, oly mindegy az már ebben a pokolban...” „Szörnyű munka!” „Sivár, sivár.”

Az egyszerű sofőr, Schneider Mátyás fuvarozási vállalkozása hirtelen nagyon sikeres lesz. A család gyorsan meggazdagodik, egy nagy villába költöznek és tulajdonképpen azt sem tudják, hogy mihez kezdjenek rengeteg pénzükkel. A feleség úgy gondolja, hogy mint minden gazdagnak, nekik is jár egy lakáj, így aztán szerződteti Hyppolitot, aki elkezdi rákényszeríteni az egyébként egyszerű családra azokat a szokásokat, amelyeket az arisztokrata családoknál látott. A legrémesebb számukra talán az Operába járás, amit az összes családtag a pokolba kíván. Emellett persze szerelmi szál is van a történetben. Nagy András, akiről csak a történet végén derül ki, hogy arisztokrata és aki a lány apjának cégénél dolgozik, szerelmes Schneiderék lányába, Terkába. A lánynak is tetszik a férfi, de Schneiderné inkább a bájgúnár, semmittevő dendihez, Makács Csabához akarja feleségül adni, mert ő a társadalmi ranglétrán feljebb helyezkedik el.   A történet megmutatja, hogyan keverednek össze a társadalmi és a kényszerűségből erőltetett szerepek, a státuszok és a valódi értékek, és aki nevetséges, az hogyan lesz még nevetségesebb.

Suggestions


Hangzó festmények? Képtelenség! Hiszen a képeket nézzük, a zenéket hallgatjuk. De nem Muszorgszkijnál, aki festő barátja képeit zenésítette meg. És…

Zenés válóok két részben – magyar slágerekkel a ’60-as évektől napjainkig

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.