Program


BEETHOVEN FOREVER - Maxim Vengerov, Takács-Nagy Gábor és a MÁV Szimfonikus Zenekar SZ/3

BEETHOVEN FOREVER - Maxim Vengerov, Takács-Nagy Gábor és a MÁV Szimfonikus Zenekar SZ/3

Műsor:
Beethoven: III. (Eroica) szimfónia
Beethoven: Hegedűverseny

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. március 16. csütörtök, 19:30

BEETHOVEN FOREVER

III. (Eroica) szimfóniája az emberi nagyságról, a hősi halálról és az örökérvényű megdicsőülésről szól, úgy, hogy az alkotó mindezt megrendítő kifejezőerővel mondja el. A hegedűverseny műfaját a XVII. században Vivaldi alkotta meg, azóta minden jelentős zeneszerző komponált hegedűversenyt, de egyetlen olyan mű van, amely minden elődjének értékeit egyesíti egy magasabb rendű szintézisben, és utat mutat minden utána következő zeneszerzőnek: ez Beethoven Hegedűversenye.

Hangszeres szólisták között, egy bizonyos szinten fölül már lehetetlen rangsort felállítani.  Ezek között a művészek között található Maxim Vengerov, akinek játékát megbabonázva hallgatják a világon mindenütt. A legendás orosz hegedűiskola folytatója, ahogy játszik, az maga a csoda. Karmesterünk, Takács-Nagy Gábor ragyogó hegedűművészi és kamarazenei pályafutás után kezdett vezényelni, korábbi tapasztalatait kamatoztatva, rendkívüli önkontrollal fejlesztve karmesteri tudását. Sikerei igazolják, hogy jó utat választott.

KÖZREMŰKÖDIK:
Maxim Vengerov - hegedű

VEZÉNYEL:
Takács-Nagy Gábor

Ajánlatunk


A funkos/funkys pop-rockban utazó Honeybeast nevéhez számtalan album, illetve sláger fűződik, melyek közül kiemelkedik A legnagyobb hős című 2014-es szerzemény, 24 milliós (!) kattintásszámmal.

A két nagysikerű könyv szerzőjének egész estét betöltő estje, ahol minden a generációkról fog szólni, szóban és esetenként zenében is.

Számít-e a múzsa csókja, és egyáltalán mi az? Honnan és hogyan jön a zene, a szöveg, és minden, amit nem a „józan ész” hoz létre, de ami nélkül az életnek semmi értelme?

Ajánló


Középkori balladák sokszor adtak hangot a nők társadalomban betöltött, mennybe emelt vagy épp porba tiport helyzetéről. Női sorsok elevenednek meg…

WOLFGANG AMADEUS MOZART: G-dúr szimfónia, K. 318 JOHANN NEPOMUK HUMMEL: a-moll zongoraverseny, op. 85 *** JOSEPH HAYDN: 39. (g-moll) szimfónia,…

Fenyő Miklós – Tasnádi István: MADE IN HUNGÁRIA musical két részben

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!