Program


Az építészet és a szobrászat ősi egysége

Az építészet és a szobrászat ősi egysége

Autentikusan az épített tér és a megformált anyag olyan fogalmi kategóriák, amelyek valójában nem létezhetnek egymás nélkül. Kölcsönviszonyukból jól levezethető szellemi mondandójuk ekvivalenciája is. Sokáig ez volt ama vonzerő, ami meggátolta szétválásukat.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. szeptember 29. kedd, 17:30

Folytatódik a 2013-ban életre hívott és azóta is működő “Ecsetvonások – művészettörténeti előadássorozatunk”, ám idén kicsit más szemszögből közelítjük meg a képzőművészeti és építészeti alkotásokat.

Révi Norbert szobrászművész és Verebes György Munkácsy-díjas festőművész, a szolnoki Művésztelep alkotói lesznek az előadóink.

A tavaszi előadássorozat II. és III. állomásai:

Az építészet és a szobrászat ősi egysége.
(2020.03.17. kedd 17.30)

Autentikusan az épített tér és a megformált anyag olyan fogalmi kategóriák, amelyek valójában nem létezhetnek egymás nélkül. Kölcsönviszonyukból jól levezethető szellemi mondandójuk ekvivalenciája is. Sokáig ez volt ama vonzerő, ami meggátolta szétválásukat. Különösen az antik kultúrák szemléletében látjuk ennek messzemenő érvényét. Amennyiben itt mégis megtörtént hasonló, pusztán fizikai eltávolodás értelmében valósult meg, sohasem eszmei módon, – így aztán ezer és ezer szállal hirdették magukról összetartozásukat egy náluknál magasabb idea hordozásának dicső foglalataként. A lényeg kifejtésében és érvényre juttatásában együtt vállalták azt a közvetítő szerepet, amelyet küldetésül rájuk mértek az égiek.
Előadó: Révi Norbert szobrászművész

Ajánlatunk


A világhírű lett mezzoszoprán, Elīna Garanča korunk egyik legkeresettebb operaénekese. Vokális teljesítményét és színészi alakításait Salzburgtól Bécsen és Párizson át New Yorkig a világ minden táján ünnepli a közönség.

Középkori balladák sokszor adtak hangot a nők társadalomban betöltött, mennybe emelt vagy épp porba tiport helyzetéről. Női sorsok elevenednek meg a A mennybe vitt leány című dalesten, ahol egy csokor középkori magyar népballada hangzik el.

Van a Bajza utca sarkán egy kis palota. A józsefvárosi Nagytemplom utcai bérházban pedig izgatott a készülődés. Pünkösdi Kató színinövendék a Csókos asszony címszerepét játssza. Ünneplik őt meg eljegyzését Dorozsmay Pista zeneszerzővel. A vőlegény azonban átmulatja az éjszakát, zálogba csapja a jegygyűrűket, és megszökik Rica Macával. A botrányos megcsalatás után érkezik Tarpataky báró, a híres mecénás. Katónak pedig dönteni kell: palota és gazdagság, csillogással kecsegtető siker vagy a szegényes bérházban eltöltött élet boldogságra vágyakozva. Zerkovitz Béla egyik legnépszerűbb, örökzöld, operettje csupa humor, szenvedély, szerelem, színház a békebeli Pestről, amikor olyan slágerek csendülnek fel többek között, mint az Asszonykám, adj egy kis kimenőt, az Éjjel az omnibusz tetején, a Gyere, te nímand, a Mi, muzsikus lelkek, valamint a műfaj és a darab emblematikus dala, a Van a Bajza utca sarkán... kezdetű sláger.

Ajánló


A legnagyobb slágerek Geszti Péter (és bolygónk) meghatározó korszakaiból, Rap+Az, zene+stand up, vidám időutazás, meglepő fordulatok, korszakos vendégek, és egyedülálló…

Kőszegi Imre mindig jó időben van. Decemberben tölti be 80. életévét. És persze zenésztársai mindig számíthatnak kifogástalan lüktetésű kíséretére. A…

Isten eljön hozzánk, mert nagyon sok mondanivalója van. Megosztja gondolatait az elmúlt néhány tízezer év történéseiről és tapasztalatairól, válaszol az…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!