
Händel Messiása az oratóriumirodalom talán leghíresebb darabja. A brit zenei tradícióban ez a Händel mű számít „Az Oratóriumnak”, Halleluja tétele pedig szinte a britek második himnusza, amit a mai napig állva hallgatnak meg a hangversenyeken.
Varnus Xaver korunk egyik legismertebb orgonaművésze.
A hétfői „Cathedral Organ Concerts” az egyetlen hangversenysorozat a Szent István Bazilikában, amelyen a Bazilika világhírű műemlék Angster-orgonáját hallhatják a hangversenyek látogatói.
A kizárólag bécsi klasszikus remekműveket kínáló Ferencsik bérlet második estjének műsora maga is kompozíció: mindkét rész nyitányból, hangversenyáriából és szimfóniából áll, csak míg a szünet előtt a nyitány szerzője Mozart és a szimfóniáé Haydn, addig ez a szünet után fordítva van. (A hangversenyária mindkét részben Mozart műve.)
The King’s Singers. Amit nyújtanak, mindig igazi csoda, ám most még ehhez képest is különleges csemegét kínálnak a Müpa közönségének: Wonderland című új CD-jük világpremierjét - hiszen a lemez közvetlenül a budapesti koncert előtt jelenik meg -, amellyel egyszersmind a száz esztendeje született Ligeti György művészete előtt is tisztelegnek.
A Fesztiválzenekar gyerekeknek szóló programsorozata közel negyedszázada ad minőségi klasszikus zenei élményt a legkisebbeknek.
„Corazón latino”, azaz Latin szív a címe a Honvéd Férfikar latin-amerikai zenei estjének, amelyet november 5-én hallhat majd a közönség a Pesti Vigadóban.
Koncertszerű előadás latin nyelven, magyar és angol felirattal
Ha csak egy koncertre jön valaki az évben, akkor ez lesz az!
Bogányi Gergely rendhagyó Chopin-koncertjei a Zeneakadémián, amelyeken egyrészt saját műsort játszik, másrészt a közönség Chopin-kívánságait teljesíti.
Házigazdák: Bolla Milán és Bősze Ádám
A Müpa és a Nemzeti Filharmonikusok közös előadása
MŰSOR:
BEETHOVEN: Egmont-nyitány, op. 84
BEETHOVEN: 4. (G-dúr) zongoraverseny, op. 58
CSAJKOVSZKIJ: 5. szimfónia, op. 64
Nyikolaj Luganszkij zongora
Vezényel: Keller András
Bruch: e-moll kettősverseny klarinétra és brácsára, op. 88
Haydn: C-dúr vonóstrió, Hob V:C1
Hacsaturján: Trió hegedűre, klarinétra és zongorára
Dohnányi: Szerenád op. 10
A Ligeti-centenárium izgalmas eseményének ígérkezik Fassang László orgonaestje, amelynek közönsége nemcsak a Müpa világhírű instrumentumát hallhatja, de a hangversenyen Hammond-orgona, MIDI-orgona és zongora is megszólal.
Műsor:
Orbán György: Requiem
Mozart: Requiem, K. 626
Egy nappal szenteste előtt Vashegyi György vezényletével a Nemzeti Énekkar és a kamarazenekarrá átalakuló Nemzeti Filharmonikus Zenekar kiváló szólisták közreműködésével olyan Bach-műveket játszik, amelyek az időszakhoz kapcsolódnak.
Ludwig van Beethoven: Szonáta fuvolakvintettre, Op. 23 (Guy Braunstein átirata)
Egy dal, amely szavak nélkül a legkifejezőbb. Egy zongoraverseny, amely visszahozta szerzőjét a mély depresszióból. Egy szimfónia, amely végleg feledtet egy megsemmisítő kudarcot. Rachmaninov művei keletkezésük történetét tekintve is izgalmasak, a korabeli kritikusok szerint szentimentálisak és nosztalgikusak, mi mégis azért szeretjük hallgatni őket, mert gyönyörűek!
MŰSOR:
CSAJKOVSZKIJ: Meditáció (A Souvenir d’un lieu cher-ből), op. 42
CSAJKOVSZKIJ: D-dúr hegedűverseny, op. 35
CSAJKOVSZKIJ: Hattyúk tava szvit, op. 20a
CSAJKOVSZKIJ: Diótörő szvit, op. 71a
Baráti Kristóf hegedű
Vezényel: Keller András
Újévi koncert a Budapest Klezmer Band előadásában a Budapest Kongresszusi Központba. Induljon az új év remek hangulatban a Budapest Klezmer Banddel!
A gazdag hagyományokkal rendelkező Országos Fuvolás Találkozókat éleszti újjá a Flute Forum Hungary. Az esemény sztárvendége Paolo Taballione, továbbá külföldön élő magyar fuvolaművészek, a honi fuvolázás kiemelkedő alakjai, fiatal tehetségek is szerepelnek. Kurzusok, koncertek, előadások, valamint hangszerkiállítás gazdagítják a színes programot. Főszervező: Simon Dávid és Bán Máté
BALOGH Eszter - alt
ORFEO Zenekar (korhű hangszereken)
Koncertmester: KERTÉSZ Ágnes
Közreműködők:
Sárik Péter: zongora
Fonay Tibor: bőgő
Gálfi Attila: dob
Bogányi Gergely rendhagyó Chopin-koncertjei a Zeneakadémián, amelyeken egyrészt saját műsort játszik, másrészt a közönség Chopin-kívánságait teljesíti.
Házigazdák: Bolla Milán és Bősze Ádám
Történelmünk egyik legtragikusabb napjára, az aradi vértanuk kivégzésének évfordulójára emlékezünk műsorunk első számával. A kivégzett hősök emlékére komponálta Liszt Funérailles, magyarul Temetés című nagyszerű zongoraművét. Bartók első Hegedűversenye fiatalkori műve, egy beteljesületlen szerelem zenében megörökített emléke. Mahler 1901-ben komponálta V. szimfóniáját, amely örömök, csalódások, betegség és sok más megrázó élmény között csapongó romantikus lelkiállapotának lenyomata.
Ezúttal a legendás kórus nem egyedül érkezik, és a vele együtt fellépő, hozzá szoros szálakkal kapcsolódó másik énekkar, a Chorus Juventus igazi felfedezésnek ígérkezik, pedig az együttes szorosan kapcsolódik a Wiener Sängerknabenhez, hiszen annak korábbi tagjaiból alakult.
Különleges, látványos koncerttel várják a rendezők a zenerajongókat az MVM Karácsonyi Koncertre, amely 1999 óta évente a karácsonyi ünnepeket megelőző napokban kerül megrendezésre a Zeneakadémia Nagytermében.
Elhangzó művek:
Moritz Eggert: új mű (az ECHO felkérésére) - ősbemutató
Nosferatu - a horror szimfóniája (Friedrich Wilhelm Murnau 1922-es némafilmje élő orgonaimprovizációval)
A Szent István Bazilika műemlék Angster-orgonája kizárólag a pénteki esti orgonakoncerteken szólal meg. A változatos program gazdag zenei éléményeket kínál, a hangversenyek előadói Liszt-díjas, Érdemes Művész és Junior Príma-díjas orgonaművészek, illetve elismert operaénekesek és hangszeres művészek, akiknek a közreműködése garantálja az előadások magas színvonalát.
Micsoda? Hogy operába, én?? Na neeem. Üljek a szűk nyikorgós széken tízezerért öt órán keresztül, várva, hogy a kövér nő végre tényleg meghaljon, de addig is még énekel vagy fél órán keresztül? Nem, ez nem nekem való, kösz. Inkább az X-faktor, azokon legalább lehet röhögni. Mondjuk, ezen is.
A Zenegyűlölő visszatér, és ezúttal az operába (nem) látogat el. Miért van ez a nagy hájp e körül az egész körül? Valószerűtlen, erőltetett történetek, ósdi díszletek, érthetetlenül éneklő korpulens dívák – miért jó egyáltalán operát hallgatni? Ennek ered nyomába ezúttal újabb szimfonikus zenei stand up estjén Janklovics Péter és a Danubia Zenekar.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!