program


LaChiusa–Lorca: Bernarda Alba / Európai Hidak 2017 – Spanyolország

LaChiusa–Lorca: Bernarda Alba / Európai Hidak 2017 – Spanyolország

A Bernarda Alba háza Federico García Lorca utolsó színpadi műve: kivégzése előtt két hónappal, 1936-ban fejezte be, de csak 1945-ben mutatták be. Az alcíme szerint „dráma spanyol falusi nőkről” Bernarda Alba házában játszódik.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Søndag, 24. September 2017 19:00

A hatvanéves asszony férje halálakor kijelenti: a gyász ideje alatt lányai semmit sem tehetnek az ő beleegyezése nélkül. Az öt lány, a velük élő szolgáló és Bernarda anyja zárt világban vegetál, amelyben az elfojtások uralkodnak, mégis minden cselekedetet és gondolatot a férfiak, illetve az ő hiányuk határoz meg. Michael John LaChiusa a zenés színpad szerzőinek új, progresszív generációjához tartozik, művei nem a populáris musicalirányzatot követik, zeneileg összetettebbek, sokféle hatást mutatnak a világzenétől a jazzen át a klasszikus zenéig. A Lorca művéből írt zenés darabja a táncdráma, a szcenírozott koncert és a színház elegye. A spanyol zene, elsősorban a flamenco elemeit használó művet a Müpa nagy sikerrel mutatta be 2011-ben.

Szereplők:

Csákányi Eszter: Bernarda Alba
Malek Andrea: Poncia
Hámori Ildikó: María Josefa
Náray Erika: Angustias
Auksz Éva: Magdalena
Szabó Emília: Amelia
Takács Nóra Diána: Martirio
Radnay Csilla: Adela
Lukács Anita: Cseléd
Uhrik Dóra: Prudencia


Alkotók:

Zöldi Gergely: fordító
Riederauer Richárd: zenei vezető, vezényel
Bátonyi György: díszlet
Kemenesi Tünde: jelmez
Vámos Veronika: flamenco-koreográfus
Vincze Balázs: koreográfus
Böhm György: rendező

Aktuelt


Vincze Balázs művészeti vezető, rendező-koreográfus jól ismeri a polgári színházi hagyományokat kedvelő táncrajongók ízlését, kiválóan alkalmaz táncszínpadra ismert és közkedvelt irodalmi klasszikusokat. Nagyszerű arányérzékkel teszi követhetővé a cselekményt a tánc nyelvén. Klasszikus alapokra épülő kortárs koreográfiája különleges és látványos, szakmailag magas színvonalú, mégis befogadható és közönségbarát.

A Drezdai Staatskapelle nemcsak a világ egyik legrégebbi zenekara, de az egyik legjobb is: az utóbbi évtizedekben olyan karmesterek álltak az élén, mint Giuseppe Sinopoli, Bernard Haitink, Fabio Luisi és Christian Thielemann.

PÅ PLAKATEN


Macskabál van az elhagyott színház ódon színpadán. Minden évben egyszer megrendezik a bált, és erre összegyűlnek a környék - nagyon…

A Rumini a mai magyar meseirodalom egyik sztárszerzőjének, Berg Juditnak a legismertebb műve, melyet évről-évre több ezer magyar gyerek olvas…

Megérkezett Pottyondy Edina új estje, a Démonok és hormonok. Terápiás stand up a körülöttünk élő és a bennünk lakó démonokról.…

Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
tilbageværende tid
00:00

enhed(er) i kurven

total:


Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.