Program


Hegedűs Endre zenekari zongoraestje

Hegedűs Endre zenekari zongoraestje

Vajon miért látogatják oly sokan Hegedűs Endre immár majd' tizenöt éve rendszeresen megrendezett két vagy akár háromzongoraversenyes koncertjeit?  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. szeptember 26. csütörtök, 19:30

A műsorválasztás hosszas válogatás eredménye, s ha van egy szép gondolat, amelyre felfűzhető az est műsora, a mesterművek végtelen sorából kiválasztott és lelkesedéssel-lángolással megosztani kívánt program bizton megtalálja az utat a hallgatók szívéhez. E közös nevező ezen az estén a SZERELEM! Van-e nagyobb öröme, virágzása az emberi léleknek a remélt társ felé való megnyílás szárnyalásánál? A tizenhét éves Chopin mennyei boldogságot elénk idéző dallamai, amint szenvedélyes és mégis félve-vágyva is tartózkodó vallomásai hangzanak végig az f-moll versenyműben, vagy Rachmaninov szeretetteli hálája az őt mély lelki válságából kigyógyító dr. Dahl iránt a c-moll versenyműben, amint elragadó és lelket üdítő dallamok sora viszi ellenállhatatlanul magával a hallgatót és az előadókat egyaránt - ezek a pillanatok a szeretet-szerelem, az önátadás-elfogadás transzcendens és összeforrasztó élményét ígérik. Ha meghallgatjuk az Andante spianato álmodozó és lágy ringású „éjszakai zenéjét”, s hagyjuk magunkat elbűvölni a Nagy polonéz brillante tűzijátékszerű csillogásától, megértjük az ifjonti hevületű zongorista kilépését a világ elé: idefigyeljetek emberek, én így tudok zongorázni! Legyünk közös élvezői ennek az „örökifjú” romantikus estnek!

Műsor:

    Chopin: II. (f-moll) zongoraverseny, op. 21
    Chopin: Andante spionato és Nagy polonéz brillante, op. 22
    Rachmaninov: II. (c-moll) zongoraverseny, op. 18

Vezényel: Deák András

Közreműködik: Duna Szimfonikus Zenekar

Ajánlatunk


Godfrey Reggio, a kísérletező szellemű amerikai rendező 1982-ben készítette el Koyaanisqatsi című filmjét, amely az új iránt fogékony közönség köreiben kultikus alkotássá vált. A cím a hopi indiánok nyelvén annyit jelent: Kizökkent világ - ezzel a címmel forgalmazták a filmet annak idején Magyarországon is.

François Leleux a világ egyik legjobb oboaművésze, egyszersmind kiváló karmester. A Nemzeti Filharmonikus Zenekarhoz az utóbbi években úgyszólván „hazajár”: koncertjei rendre lelkes sikert aratnak és visszahívást eredményeznek. Pályája igen korán kezdődött: már tizennyolc esztendősen a Párizsi Opera első oboása volt, később a Bajor Rádió Szimfonikus Zenekara és az Európai Kamarazenekar szólistájaként is muzsikált.

Ajánló


Középkori balladák sokszor adtak hangot a nők társadalomban betöltött, mennybe emelt vagy épp porba tiport helyzetéről. Női sorsok elevenednek meg…

JOHANNES BRAHMS: Akadémiai ünnepi nyitány, op. 80 JOHANNES BRAHMS: D-dúr hegedűverseny, op. 77 *** BARTÓK BÉLA: Zene húros hangszerekre, ütőkre…

zenés családi roadmovie 10-től 100 éves korig

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!