Program


Budafoki Dohnányi Zenekar, Vezényel: Bogányi Tibor

Budafoki Dohnányi Zenekar, Vezényel: Bogányi Tibor

A Budafoki Dohnányi Zenekar koncertje

“Ha egy komponista zenéjét szélesebb tömegekhez szeretné eljuttatni, akkor vagy popdalt komponál, vagy filmzenét. A popdalok hallgatottságáról nem kell sokat értekezni: funkciójuk mindenki számára világos. A filmekhez nem elsősorban a zenéjük miatt ül be a néző, de egyáltalán nem mindegy, hogy az a zene milyen.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2017. október 27. péntek, 19:30

Sok, a mozikban hallott zene vezeti át a publikumot a könnyebb műfajok felől a komolyabbakhoz. A mai film-zeneszerzők munkái nemcsak filmek tartozékai, de igen gyakran koncerttermi előadások sikeres művei is. Ez vezetett arra a gondolatra, hogy hasonló hangulatú darabot komponáljak. Olyat, ami film nélkül is képeket idéz fel a hallgatóban, és ami nem idegen attól a nyelvtől, amit ma inkább az u.n. komolyzene használ. Művemet megrendelés nélkül, a magam szórakoztatására kezdtem írni néhány évvel ezelőtt, 2015-ben fejeztem be. Egy-egy részletnél számtalan kísérletet végeztem, sokszor és sokat alakítottam rajta. Sok zenekarnál ragadott meg a koncertmester nagyszerűsége, ez bátorított arra, hogy kiemelt szerepet kapjon a művemben. De mindenki másnak is igyekeztem testhez álló feladatot adni. Legfőbb célom egy jókedvű muzsikálás, amely a közönségnek is örömére szolgál. Azt, hogy ez miként sikerül, azt természetesen az ezerfejű cézár, a közönség dönti el.” - írja Wolf Péter a mai estén felcsendülő művéről.

Kabalevszkij 1964-ben írta második csellóversenyét Daniil Shafran csellóművész számára. A csellistát ebben a műben egy nagyobb zenekar kíséri, mint az első csellóversenyben, megjelenik az alt szaxofon, a kontrafagott és a hárfa is. A versenymű három tételes, melyben az első és a második tétel kadenciával zárul. Mai hangversenyünkön a szólót Gabriel Schwabe, német csellóművész szólaltatja meg.

Hangversenyünk második részében Bruckner IV. szimfóniáját hallhatják. Bruckner szimfóniáiban a barokk és a német késő-romantika hatása mutatkozik, de jelentős szerephez jut az osztrák népdalkincs is. A IV. szimfóniáját maga látta el a „romantikus” melléknévvel. A darab valójában programzene, melyben a középkori kastélyoktól, a vad erdőségektől kezdve a madárfüttyig, a derekas vadászatokig és a mészárlást követő kedélyes ebédig minden elő- fordul. A nagyszabású kompozíció a megkapó természet-élmény kifejezése.

Műsor:

Wolf Péter: Cine-fónia
Kabalevszkij: Csellóverseny
Bruckner: IV. szimfónia

Közreműködik: Gabriel Schwabe - cselló

Vezényel: Bogányi Tibor

Ajánlatunk


„Nem fiatalok. Nem szépek. Nem hibátlanok. De ma este színpadra lépnek, és le sem engedjük őket, míg nem marad – alul semmi!”

Frank Wildhorn musicalje és Homonnay Zsolt rendezése a nő örök, csábító szenvedélyességét, a férfi és a nő ösztönös és csillapíthatatlan vonzalmát tárja a közönség elé, 21. századi, extravagáns környezetben.

Ajánló


Kukorica Jancsi és Iluska megindító szerelmi története, a csodás, magyar népmesei motívumokban bővelkedő daljáték, mely híven követi az eredeti művet…

A Vízkereszt viharos tengerrel, hajótöréssel, gyásszal kezdődik, és három házassággal ér véget. A kettő között viharos szerelmek ütköznek, egy részük…

A Teljes lényeddel című színházi est Polcz Alaine egész életén kísérli meg a hallgatóságot végigvezetni. Egészen fiatal korától az utolsó…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!