Program


Vox Arborum – fafúvós trió

Vox Arborum – fafúvós trió

A Vox Arborum Kamarazenei Műhely 2008-ban alakult, repertoárján a barokk és a bécsi klasszika művei mellett szerepelnek reneszánsz művek átiratai és 20. századi zenék is.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. augusztus 11. vasárnap, 19:00

Vox Arborum Kamarazenei Műhely

Bánki Berta – fuvola
Villányi Péter – oboa
Ambrózy Attila – fagott

Műsor:
Johann Sebastian Bach: C-dúr háromszólamú invenció (Ambrózy Attila átirata)
Giovanni Bononcini: C-dúr szonáta
Johann Joachim Quantz: G-dúr triószonáta
Johann Sebastian Bach: F-dúr kétszólamú invenció (Oromszegi Ottó átirata)
Johann Christoph Pepusch: e-moll triószonáta
Joseph Bodin de Boismortier: F-dúr triószonáta
Franz Benda: G-dúr triószonáta

A Vox Arborum Kamarazenei Műhely 2008-ban alakult, repertoárján a barokk és a bécsi klasszika művei mellett szerepelnek reneszánsz művek átiratai és 20. századi zenék is.

Az együttes elkötelezett az igényes, de kevésbé ismert barokk és klasszikus zenék megszólaltatása iránt. Kiemelt feladatuknak tekintik a fafúvós hangszerekre írt, ritkábban játszott kompozíciók felkutatását és előadását.

Az előadói apparátus az aktuális feladatok függvényében változhat, de általában 3-5 hangszerre írott műveket szólaltatnak meg; időnként – ha a feladat elég érdekes és a hangzás megkívánja – a fafúvósok mellé billentyűs, vonós vagy rézfúvós zenész barátjuk is társul egy-egy produkcióhoz.

A Vox Arborum tagjait elsősorban az értékrendbeli azonosság köti össze, a színvonalas, zömében 17-18. századi művek előadása során törekszenek – a minél inkább korhű előadásmód mellett – az élő zenélésben rejlő spontaneitás lehetőségének maximális kihasználására. A különböző hangszínek egységes, de árnyalatokban gazdag hangzássá formálása, a dinamikai árnyalatok kidolgozása és a változatos artikulációs lehetőségek kiaknázása jelentős mértékben motiválja őket a közös munkára.

Ajánlatunk


Moliére komédiázik. Kifiguráz bennünket. Félelmeinket, öncsalásainkat, kicsinyességünket. Ez utolsó színdarabja. 1673. február 17-én a Képzelt beteg előadása közben a címszerepet alakító Molière a színpadon rosszul lesz, és még aznap meghal.

A mindennapjainkhoz hasonlóan sok humorral és persze sok aggodalommal megírt, lebilincselően izgalmas, rejtvényhez hasonló kortárs Lear-parafrázist Máté Gábor rendezi.

A Ferencsik bérlet koncertjein a Nemzeti Filharmonikus Zenekar a bécsi klasszikához illőn csökkentett létszámmal lép pódiumra. A záróesten mindehhez még egy izgalmas mozzanat csatlakozik: a K. 467-es C-dúr zongoraversenyt nem modern instrumentumon, hanem fortepianón halljuk.

Ajánló


A Győri Filharmonikus Zenekar sikertörténetébe biztos beleégett egy dátum: 2009, amikor a legendás olasz filmzeneszerző-karmesterrel, az Oscar-díjas Ennio Morricone-val nagysikerű…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!