Program


Oz, a nagy varázsló
9

Oz, a nagy varázsló

Történetünk egy távoli, varázslatos birodalomban játszódik, ahol az uralkodó a nagy és hatalmas OZ... Hogy miért így, rövid O-val, kiderül a Móricz Zsigmond Színház Nagyszínpadán.
Derítsük ki együtt, várunk Rátok!

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2024. december 16. hétfő, 11:00

LYMAN FRANK BAUM MESÉJE ALAPJÁN ÍRTA: KARDOS TÜNDE
OZ, A NAGY VARÁZSLÓ
RENDEZŐ: HALASI DÁNIEL

Dorka napja egy átlagos napnak indul, mikor akarata ellenére, váratlanul egy tornádó messzire repíti otthonától, és hirtelen egy nagy összevisszaságba csöppen.

Felfrissítettük L. Frank Baum varázslatos meséjét, melyben a Dorka mellé szegődő útitársak mind vágynak valamire: a Madárijesztő észre, a Bádogember szívre, az Oroszlán pedig bátorságra. Azonban ezeket a tulajdonságokat mégsem külső segítséggel érik el, mindvégig ott lapulnak, saját magukból kell azokat elővarázsolniuk.

Történetünk egy távoli, varázslatos birodalomban játszódik, ahol az uralkodó a nagy és hatalmas OZ... Hogy miért így, rövid O-val, kiderül a Móricz Zsigmond Színház Nagyszínpadán.

Derítsük ki együtt, várunk Rátok!

Az évekkel ezelőtt nagy sikerrel játszott előadást ezúttal is Halasi Dániel állítja színpadra.

Szereplők
Dorka................................ Gyöngyössy Csenge e.h., ÉRY-KOVÁCS ZSANNA m.v
Banya............................... Kuthy Patrícia
Madárijesztő..................... Csiky Csongor Ábel e.h., Illyés Ákos
Bádogember..................... Nagy Márk
Oroszlán........................... Kereki Kristóf m.v., Tóth Zolka
OZ.................................... Gulácsi Tamás

Továbbá: KAZINCZI LAURA, KOCSIS VIVIEN, DUDÁS BÁLINT
 
Alkotók
Látványtervező: PARÁDA ZSOLT
Dramaturg: KARDOS TÜNDE
Zene: MONORI ANDRÁS
Koreográfus: Vámosi Judit
Vizuális effektek: HARSÁNYI ZOLTÁN, BALOGH ZOLTÁN
Súgó: VIRÁG KRISZTA
Rendezőasszisztens: FÜLÖP ANGÉLA
Rendező: HALASI DÁNIEL

Ajánlatunk


Manga nap a Néprajzi Múzeumban 2026. május 9. (szombat) 10:00–18:00 manga | anime | workshop | élmény | japán kultúra

Minden normális, modern férfinak három menyasszony az ideális, csak légiutas-kísérők legyenek, és menetrend szerint elkerüljék egymást.

Ez a Carmen szenvedélyről, szabadságról és végzetről mesél – egyszerre modern és hagyománytisztelő, látványos és provokatív, mélyen emberi és elementáris erejű. A Szegedi Szabadtéri Játékok közönségét idén nyáron egy felejthetetlen operaélmény várja. Felhívjuk kedves nézőink figyelmét, hogy az előadás erős hanghatásokat alkalmaz!

Ajánló


Huszonkilenc éves basszusgitáros hölgy Indiából. A legtöbbeknek már ennyi információ alapján is azonnal Mohini Dey jut eszébe. Fiatal kora ellenére…

14+ 100 perc szünet nélkül Bemutató: 2026.02.20

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!