Őszi álom
életjáték
életjáték
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2025. október 9. csütörtök, 19:30
Jon Fosse: ŐSZI ÁLOM
bemutató: 2024. szeptember 28.
Rendező: Bérczes László
Amikor angyal száll el…
A friss Nobel-díjas Jon Fosse Magyarországon járva tanulta azt a kifejezést, amit ő azóta az igazán jó és intenzív színházi élmény meghatározásaként használ: „Ugye milyen jól kifejezi egy színházi pillanat nagyszerűségét, ha azt mondjuk, angyal megy keresztül a színpadon? – kérdezi Fosse és így folytatja: Annak, aki részt vesz egy színházi előadásban, az a dolga, hogy minden tőle telhetőt megtegyen, hogy az angyal, ha akar, keresztülmehessen a színpadon.” Ezt az angyalt hívja a Kamara színpadára a Kaposvárra visszatérő rendező, Bérczes László vezetésével az a színészcsapat, melynek Udvaros Dorottya az egyik főszereplője.
Az Őszi álom hétköznapi, mindenki számára zsigerileg ismerős élethelyzeteket idéz meg, miközben egy játékos utazásban bejárja egy teljes emberi élet állomásait: a „tékozló” fiú sok év után hazatér új feleségével, hogy egy találkozás erejéig életre-halálra szembesüljön múltja törmelékeivel. Vajon mit kezd magányos szüleivel, szenvedélyes és kiszámíthatatlan anyjával, fájdalmát rejtő, hallgatag apjával, elhagyott, árva első feleségével és közös gyerekükkel, és mit kezd társával, akibe talán kapaszkodhatna, ha vállalná saját életét… És mit kezd a múló idővel, amiben „minden megtörtént és semmi sem történt”?
E furcsa időjátékban, hiszünk benne, Fosse angyala minden egyes nézőt megérint és megsimogat egy pillanatra, mely pillanatban ki-ki saját életével találkozhat ebben az örökkévalóságból kiszakított másfél órában.
Szereplők
FÉRFI...................... Fándly Csaba
NŐ........................... Mészáros Sára
ANYA....................... Udvaros Dorottya mv.
APA......................... Serf Egyed
GRY......................... Nyári Szilvia
Alkotók
Fordította: Domsa Zsófia
Dramaturg: Kiss Mónika
Díszlettervező: Bérczes László – Szalai József
Jelmeztervező: Cselényi Nóra
Világítástervező: Memlaur Imre
Szcenikai vezető: Szalai József
Ügyelő: Károlyi Zoltán
Súgó: Simon Ildikó Barbara
Segédrendező: Bereczki Csilla
RENDEZŐ: BÉRCZES LÁSZLÓ
Az előadás a Colombine Teaterförlag, Stockholm és a Mayer-Szilágyi Színházi Ügynökség,
Budapest engedélyével jött létre.
Bemutató: 2024. szeptember 28. 19.00
Az előadás 16 éven felülieknek ajánlott!
Bözödújfalu egy kis meseszerű hely, ahol békében megfér egymás mellett minden vallás és felekezet: katolikus, református, unitárius, görögkatolikus, zsidó és szombatos. Egészen addig, amíg Észak-Erdély 1940-ben vissza nem tér az anyaország kebelére, és kormányunk figyelme oda nem szegeződik Bözödújfalura. Egyik nap még egyformák vagyunk, másnap már ahányan, annyi félék. És persze nem mindenkinek jár egyenlő bánásmód.
Hófehérke és a gonosz mostoha története, Kocsák Tibor fülbemászó zenéjére, ifj. Harangozó Gyula ötletekből kifogyhatatlan koreográfiájával, Velich Rita gyönyörű jelmezeivel, Kentaur varázslatos látványvilágával elevenedik meg. A Budapesti Operettszínház előadása
Az előadás a bohózat és a commedia dell’arte elemeit vegyítve mulattat és szórakoztat, miközben a szerelem, a csavaros ész és a szolgák furfangja győzedelmeskedik.
Az elmúlt évek óriási sikerei után 2026. október 16-án a világhírű hegedűművész és karmester, André Rieu ismét visszatér az MVM…
A Zenegyűlölő 3.0 Leszámolás a filmzenével – szimfonikus zenei stand-up Janklovics Péterrel
Máté-passió - BACH // Keller Nagypénteki koncert J. S. BACH: Máté-passió
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!