
Karenina, Anna
Nagy András
KARENINA, ANNA
egy Tolsztoj-értelmezés nagyszínpadra
több
Nagy András
KARENINA, ANNA
egy Tolsztoj-értelmezés nagyszínpadra
több
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2018. december 14. péntek, 19:00
Nagy András változatában minden sorsfordító találkozásra pályaudvaron kerül sor: hol Moszkvában, hol Szentpéterváron, hol a földbirtokossá lett Vronszkij vidéki birtokán, ahol a legfejlettebb nyugati technológiával épül a szerelmüknek is emléket állító Anna Karenina Pályaudvar – és itt, a síneken ér véget egy világhíressé lett románc.
Történet az elkerülhetetlen szerelemről.
Szereposztás:
Alekszej Karenin, tanácsos – Gazdag Tibor
Anna Karenina, született Oblonszkaja, a felesége – Létay Dóra
Sztyepan Oblonszkij, tanácsos – Zöld Csaba
Darja (Dolly) Oblonszkaja, született Scserbackaja, a felesége – Fazakas Júlia
Alekszej Vronszkij, százados – Mészáros András
Török utazó – Fabó Györgyi
Kuzma, szolga – Kiss Gábor
Dunya, szolgálólány – Korponay Zsófia
Szerpuhovszkoj, százados, ezredes, majd tábornok – Chajnóczki Balázs
Sztremov, tanácsos; Fomin, rovatvezető – Betz István
Betsy Tverszkaja, a pétervári társaság tagja – Fekete Réka Thália
Ligyija Ivanovna, a pétervári társaság tagja – Galambos Zsófi
Tuskevics, szomszéd – Botár Endre
Ronald, zsoké – Brunczlík Péter
Állomásfőnök – Torák Sándor Csongor
Stolcz – Tóth Gábor
Valamint a Thália Tanoda színészhallgatói: Biacsi Nikolett, Szakos Viktória, Kun Beáta, Csaba Bernadett, Kövesi Júlia, Bakó Krisztián, Tóth Zoltán, Szuromi Dániel
Díszlet: Libor Kati
Jelmez: Papp Janó
Dramaturg: Szokolai Brigitta
Koreográfus: Lőrinc Kati
Rendezőasszisztens: Czipó Gabriella
RENDEZŐ: TELIHAY PÉTER
Bemutató: 2018. március 3.
Műsor: Dukas: A bűvészinas Csajkovszkij: I. (b-moll) zongoraverseny, op. 23. Csajkovszkij: V. (e-moll) szimfónia, op. 64
Az egyszerű sofőr, Schneider Mátyás fuvarozási vállalkozása hirtelen nagyon sikeres lesz. A család gyorsan meggazdagodik, egy nagy villába költöznek és tulajdonképpen azt sem tudják, hogy mihez kezdjenek rengeteg pénzükkel. A feleség úgy gondolja, hogy mint minden gazdagnak, nekik is jár egy lakáj, így aztán szerződteti Hyppolitot, aki elkezdi rákényszeríteni az egyébként egyszerű családra azokat a szokásokat, amelyeket az arisztokrata családoknál látott. A legrémesebb számukra talán az Operába járás, amit az összes családtag a pokolba kíván. Emellett persze szerelmi szál is van a történetben. Nagy András, akiről csak a történet végén derül ki, hogy arisztokrata és aki a lány apjának cégénél dolgozik, szerelmes Schneiderék lányába, Terkába. A lánynak is tetszik a férfi, de Schneiderné inkább a bájgúnár, semmittevő dendihez, Makács Csabához akarja feleségül adni, mert ő a társadalmi ranglétrán feljebb helyezkedik el. A történet megmutatja, hogyan keverednek össze a társadalmi és a kényszerűségből erőltetett szerepek, a státuszok és a valódi értékek, és aki nevetséges, az hogyan lesz még nevetségesebb.
Macskabál van az elhagyott színház ódon színpadán. Minden évben egyszer megrendezik a bált, és erre összegyűlnek a környék - nagyon is emberi tulajdonságokkal felruházott - macskái. Eltáncolják és eldalolják életüket.
A 60 perces angol nyelvű túrák mindennap háromszor (13:30, 15:00, 16:30) indulnak. Időszakosan olasz, francia, spanyol, német és magyar nyelvű…
JÁNOS VITÉZKE Interaktív gyermekelőadás Kacsóh Pongrác: János vitéz című daljátéka alapján Aki nagyban vitéz, kicsiben is vitéz!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!