Program


Erzsébet királyné és Andrássy Gyula gróf-Barátság vagy szerelem?
2

Erzsébet királyné és Andrássy Gyula gróf-Barátság vagy szerelem?

Szerelmes volt-e Erzsébet az egykori forradalmárba – és viszont? Hogyan állt hozzá a császár mindehhez? A képekkel bőségesen illusztrált előadásban a kapcsolatukból számtalan, kevésbé ismert, érdekes részlet lesz megvilágítva, amelyek teljesebb képet adnak a fenti kérdések megválaszolásához.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2023. január 26. csütörtök, 18:00

Erzsébet királyné és Andrássy Gyula gróf
Barátság vagy szerelem?

Előadó:
Káli-Rozmis Barbara, a királyné kutatója

Andrássy Gyula, az 1848-as magyar forradalmár, a „szép akasztott” kimondottan jóképű férfi volt, számtalan női szívet dobogtatott meg – sokuknak a hálószobáját is meglátogatta. Szerelmi házasságot kötött, ennek ellenére törvénytelen gyermeke is született (akinek leszármazottja egy híres festőművész felesége lett). Sokan tényként kezelik azt, hogy Erzsébet osztrák császárné-magyar királyné és Andrássy Gyula között szerelem szövődött. Már a korában is számtalan pletyka keringett arról, hogy a királyné negyedik gyermeke, a Magyarországon született Mária Valéria valójában nem Ferenc József császár, hanem Andrássy gróf leánya volt. Az 1867-es magyar kiegyezés nagyon sokat köszönhetett a gróf kapcsolatának a királynéval.

Az előadás hossza: kb. 90 perc

Ajánlatunk


Zorán tripla koncertre invitálja közönségét 2026. február 21-én és 22-én a Budapest Kongresszusi Központba. Kiváló zenésztársaival áll színpadra, ahol a legnagyobb slágerek mellett, különleges zenei csemegék is felcsendülnek majd.

A düsseldorfi Kraftwerk az elektronikus zene egyik úttörője, nevükhöz fűződik a "robot-pop" koncepció megalkotása. Hatásuk vitathatatlan a későbbi zenei irányzatokra, többek között a techno, a hip-hop és a szintetizátoros popzene fejlődésére.

Ajánló


Rómeó és Júlia musical William Shakespeare drámája alapján írta és zenéjét szerezte: Gerard Presgurvic

A gödöllői Erzsébet királyné fénykert visszatér – még nagyobb, még fényesebb és még varázslatosabb, mint valaha.

Giacomo Puccini BOHÉMÉLET Opera négy felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!