Program


DUNA SZIMFONIKUS ZENEKAR - A VÁLTOZATOSSÁG GYÖNYÖRKÖDTET

DUNA SZIMFONIKUS ZENEKAR - A VÁLTOZATOSSÁG GYÖNYÖRKÖDTET

Közreműködik: Radnai Róbert – brácsa
Vezényel: Ligeti András
Műsorvezető: Zelinka Tamás
 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. december 6. péntek, 19:00

A változatosság gyönyörködtet
2019. december 6. (péntek) 19:00
Duna Palota - Színházterem (1051 Budapest, Zrínyi u. 5.)

    Csajkovszkij: Vonósszerenád, op.48
    Dávid Gyula: Brácsaverseny (1950)
    Schumann: 4. (d-moll) szimfónia, op.120

Közreműködik: Radnai Róbert – brácsa
Vezényel: Ligeti András
Műsorvezető: Zelinka Tamás

„Véletlenül szerenádot írtam vonószenekarra négy tételben… rettenetesen kedvelem. Formája nagyon kellemes, mert csak öt szólamra van szükség.” – írta kiadójának. A moszkvai bemutatón a közönség első hallásra szívébe zárta a művet, amely Pjotr Iljics Csajkovszkij (1840-1893) egyik legnépszerűbb zenekari darabja lett.

Dávid Gyula (1913-1977) zeneszerző műveinek stílusa-hangvétele a Bartók és Kodály utáni zeneszerző-nemzedék jellegzetes magyar hangját gazdagítja egyéni színekkel. Első átütő sikerű kompozícióját, a Brácsaversenyt Lukács Pál mutatta be 1951-ben, Ferencsik János vezényletével.

„Szimfóniámnak ’Clara’ lesz a címe: őt akarom benne lefesteni fuvolákkal, oboákkal és hárfákkal” – jelentette ki Robert Schumann (1810-1856) német zeneszerző röviddel azelőtt, hogy elkezdte volna komponálni 4. szimfóniáját. Úgy tűnik, hogy Schumann a munka közben a zenei portré ötletét elvetette, mert a végeredmény egy szünet nélküli négy tételes mű lett, melyeknek közös alaphangja a lendület, a lázas erőfeszítés.

Radnai Róbert brácsaművész zenei tanulmányait a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem BTI-ben és az LFZE Szegedi Tudományegyetemen végezte, Nagy Ágnesnél. Ezután Németországban tanult, Prof. Diemut Poppen-nél, és Salzburgban Igor Ojsztrah-nál. Játszott a Klagenfurti Szimfonikus Zenekarban, a Mannheim-i Filharmonikusoknál és rendszeresen koncertezik a Würth Philharmoniker-nél. Szólókoncertjei voltak a Zeneakadémián, Kecskeméten, Marosvásárhelyen. 2017 óta tagja a Duna Szimfonikus Zenekarnak, mint a brácsa szólam vezetője.

Ligeti András karmester 1977-től a budapesti Állami Operaház koncertmestere, ahol 1981 és 1985 között karmestere is tevékenykedett. A nyolcvanas évek közepétől rendszeresen dirigált vezető hazai és külföldi szimfonikus zenekarokat. Előbb a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának karmestere, igazgató-karmestere volt, majd 1997 és 2008 között a Matáv, majd Telekom Szimfonikus Zenekar zeneigazgatója. Egyetemi docensként éveken keresztül vezette a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Szimfonikus Zenekarát, később ugyanitt a karmesterképző munkáját is irányította. Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas, érdemes művész.

Ajánlatunk


zenés party két részben

Mozgalmas, pörgős időszak: gőzerővel készül a Fővárosi Nagycirkusz a „Csillagok, égbeli tűk” című előadásra

Humorral, sok zenével és balkáni hangulattal tarkított vígjáték – Shakespeare egyik legnépszerűbb és így legtöbbet játszott remeke.

Ajánló


Carl Orff CARMINA BURANA Szcenikus kantáta eredeti nyelveken, magyar, angol és eredeti nyelvű felirattal

Az ezeregy éjszaka az egyik legismertebb és legcsodálatosabb mese az egész világirodalomban. Páratlanul gazdag és színes történet szerelemről, hűségről, örök…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!