Program


Diótörő-Budapest Táncszínház
5

Diótörő-Budapest Táncszínház

Csajkovszkij - Duke Elington: Diótörő

A Budapest Táncszínház előadása.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2013. december 18. szerda, 15:00

Szent Karácsony éjjelén játszódó varázslatos mese egy kislány beteljesületlen álmáról: a Diótörő hercegről. Hogyan fénylik fel a karácsonyi csillag? Hogyan küzd meg a herceg szerelméért az Egérkirállyal? És hogy a barátság mindenen átsegít? Nos ez az, amit elénk tár a Budapest Táncszínház nem mindennapos új premierje, melyben egy kortárs színházi élményben lehet részünk, ahol szervesen kapcsolódik a tánc, a színház, a vizuális effektek és a próza. Az előadás elsősorban - mint a klasszikus változat - gyermekeknek szól, melyben E.T.A. Hoffmann híres meséje elevenedik meg.

1 felvonásos táncjáték gyerekeknek, 4-10 éves korig ajánlott.

Zene: P.I. Csajkovszkij és az eredeti mű feldolgozása: Duke Elington

Koreográfus-rendező: Földi Béla
Fényterv: Földi Béla és Nasser Hammadi
Díszlet és jelmezterv: Molnár Zsuzsa
A Budapest Táncszínház táncosai

Ajánlatunk


A Müpa adventi koncertje minden évben az ünnepi készülődés izgatott időszakában, néhány héttel karácsony előtt segíti az elcsendesedést és az átszellemült hangulat felidézését. Ezúttal a világhírű német-brit Benjamin Appl lesz az esemény szólista vendége.

Ajánló


operabemutató 2026. június 25., csütörtök 20:00 (esőnap: június 26.) 2026. június 27., szombat 20:00 (esőnap: június 28.)

Giacomo Puccini PILLANGÓKISASSZONY Opera három felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

3+ 90 perc, 1 szünettel Bábtechnika: bunraku

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!