BRÁCSAVERSENY Lukács/1
KODÁLY ZOLTÁN: Galántai táncok
KECSKÉS D. BALÁZS: Brácsaverseny
***
ANTONÍN DVOŘÁK: VIII. (G-dúr) szimfónia, op. 88
több
KODÁLY ZOLTÁN: Galántai táncok
KECSKÉS D. BALÁZS: Brácsaverseny
***
ANTONÍN DVOŘÁK: VIII. (G-dúr) szimfónia, op. 88
több
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2024. december 3. kedd, 19:30
Szűcs Máté brácsa
Nemzeti Filharmonikus Zenekar
Vezényel: Rajna Martin
Új magyar muzsikával találkozni mindig izgalmas kaland, sőt ünnep a zenekedvelőknek, kiváltképp, ha a szerző fiatal. Ezt a kettős örömöt élhetjük át Kecskés D. Balázs Brácsaversenyét hallgatva Szűcs Máté előadásában. A kétféle örömhöz harmadik is csatlakozik, ezt azonban maga a szólóhangszer szolgáltatja, hiszen hegedűversenyt sokszor hallunk, ám a brácsa, ez a dús tónusú hangszer ritkán kap lehetőséget szólószerepre. A Nemzeti Filharmonikus Zenekar koncertjén Rajna Martin Kodály és Dvořák zenéjével (Galántai táncok, VIII. szimfónia) keretezi a kortárs magyar kompozíció megszólaltatását.
A fiatal magyar zeneszerzőgeneráció sikeres képviselője, Kecskés D. Balázs (1993) 2011-től 2014-ig a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen végezte tanulmányait Vajda János növendékeként, jelenleg pedig ugyanitt a zeneszerzés tanszék oktatója. Műveinek jegyzékében találunk többek között operajelenetet, zenekarra, kórusra és tenor szólistára komponált József Attila-megzenésítést, kamarazenét, szólózongora-kompozíciót, kórusművet és szimfonikus zenekari darabot. A Nemzeti Filharmonikus Zenekar koncertjén Brácsaversenyét hallgathatja meg a közönség a világszerte sikereket arató szólista, kamaramuzsikus és zenekari művész Szűcs Máté (1978), a Berlini Filharmonikusok egykori első szólóbrácsása előadásában. A hangversenyt a Győri Filharmonikus Zenekar vezető
karmestere, Rajna Martin (1995) vezényli. A versenymű előtt Kodály színgazdag zenekari alkotása, a Galántai táncok szólal meg, a szünet után a második részt Dvořák változatos karaktervilágú, népies dallamokban bővelkedő VIII. szimfóniája tölti ki.
Radnóti Miklós és Gyarmati Fanni belső világa elevenedik meg Vecsei H. Miklós és a zenészekből, képzőművészekből álló QJÚB nevű társulás koncertszínházi előadásában. A produkcióval Radnóti Miklós halálának 80. évfordulójára emlékezünk
Fény derül az ősrégi titokra… Az elmúlt három évtizedben több mint 5 millió ember 5 kontinensen, több mint 6000 előadáson és számtalan tévéműsorban csodálhatta meg a Shaolin szerzetesek misztikus erőit.
Woody Allen a rá jellemző emberismerettel és sziporkázó humorral tárja elénk az emberi kicsinység és nagyság egész tárházát. Nagy büszkeség, hogy előadásunk ősbemutató, a darabot magyar közönség láthatja először a világon.
„Hegedűs a háztetőn… valahol mind azok vagyunk. Megpróbálunk egy letisztult dallamot kicsalni, miközben egyensúlyozunk, hogy ne szegjük nyakunkat. Nem könnyű!”
A világon először a Madách Színház kapta meg a jogot, hogy non-replica változatban állítsa színpadra a Mamma Mia! musicalt. A…
Fadinard esküvőre készül, de a lova megeszi egy katona szeretőjének szalmakalapját. Hogy a tomboló katona ne verje szét a lakását…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!