Bach, Vivaldi
Bach: h-moll szvit
Bach: d-moll kettősverseny
Vivaldi: Gloria
Berán Gábor és Kalla-Tóta Hajnalka - hegedű
Réman Zsófia – fuvola
Budapesti Akadémiai Kórustársaság
Hangversenymester: Berán Gábor
több
Bach: h-moll szvit
Bach: d-moll kettősverseny
Vivaldi: Gloria
Berán Gábor és Kalla-Tóta Hajnalka - hegedű
Réman Zsófia – fuvola
Budapesti Akadémiai Kórustársaság
Hangversenymester: Berán Gábor
több
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2019. december 20. péntek, 19:00
Mai karácsonyi koncertünk első részében Bach két remekművét hallgathatják meg. Először a d-moll kettősversenyben zenekarunk két kiváló hegedűse, Berán Gábor koncertmester és Kalla-Tóta Hajnalka hegedű szólamvezető játssza a szólót. Ez a mű Bach egyik legnépszerűbb műve, és kiváló példája az olasz stílusú barokk versenyműveknek.
A h-moll szvit Bach zenekari szvitjei közül különválik, különösen, ami a hangszerelést illeti. Ebben a műben csak egy fuvola társul a vonósokhoz, s tele van a fuvolára írt szóló részekkel. Mai koncertünkön Réman Zsófia játssza a szólókat.
A szvit tételei: A kezdő, pontozott ritmusú Ouverture tételében a vonósok méltóságteljes kísérete fölött a fuvola szól, majd a lassú rész után egy gyors „koncertáló-fúga” követi, ezután pedig a kezdő zenei anyaggal tér vissza, s ezzel adja meg Bach az Ouverture keretét. A Rondeau cím utal a felépítésre (kisrondó), ugyanakkor a szó eredeti körtánc jelentésére is. A Sarabande Bachnál a mű lassú tételének a szerepét tölti be. A felső szólam (hegedű-fu
vola) témáját a basszus kvintkánonban imitálja. Ezután egy mozgalmasabb Bourrée tétel következik, majd egy karakteres Polonaise tánc. A rövid menüett tétel után a h-moll szvitet a virtuóz és jól ismert Badinerie (jelentése: tréfálkozás/fecsegés) tétel zárja.
A koncert második részében Vivaldi számos Gloriája közül a leghíresebb hangzik fel, amelyben hol a hagyományos egyházzenei gondolkodásra, hol Vivaldi virtuóz concertóinak világára, hol az éppen első virágzását élő olasz opera világára ismerhetünk rá.
Szente Vajk ezúttal is gondoskodott róla, hogy egy felhőtlen estét tölthessünk együtt a Játékszínben!
BEMUTATÓ: 2025. augusztus 8. ELŐADÁSOK: 2026. július 10., 11., 17., 18. tervezett esőnapok: július 12., 19.
Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt 2026. január 25-én, 16 órától a Madách Imre Művelődési Központ színháztermében, Vácon a Rajkó–Talentum Alapfokú Művészeti Iskola félévi műsorára!
Hoppá! Show – A magyar valóság, őszintén
Egy letűnt korszak lenyomata, amely ma is érvényes tükröt tart elénk: hőseink áldozatok, megváltást keresők, megbocsátásra képtelen tévelygők, szerelemre vágyók,…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!