Program


Arany Lille
5

Arany Lille

Lappföldi (számi) népmese
4-12 éves gyermekeknek

 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2018. február 17. szombat, 15:00

A történet két testvérről szól, akiknek húgát elrabolta a Holdban élő télboszorkány. A fivéreknek el kell jutniuk a Holdra, hogy kiszabadítsák testvérüket. Kalandjaik során különféle varázslatos lényekkel kell felvenniük a harcot. Az úton a számi mondavilág óriásaival, szirénjeivel, öregasszonyaival találkoznak.

A társulat az előadás alapjául egy Lappföldről származó számi népmesét választott. Főhőseik karakterét a számi mese-, és mondavilágban található hősök tanulmányozásával építették fel.

Az előadás formanyelve a tánc, zene, ritmus és tárgy-animáció. Az előadásban felcsendülő dalok, eredeti számi nyelven íródott zenék, költemények. A ritmusokat, ütőhangszereken játszott dramatikus zenei betéteket Mogyoró Kornél ütőhangszeres komponálta. A mese látványvilágát a Lappföld végtelenbe nyúló tájai inspirálták.

Arany Lille – Császár Réka
Miku – Cservenka Ferenc

Nikkala – Chován Gábor
Hold boszorkány – Csík Andrea
Elvarázsolt királylányok, uldák, sztállók, gufitárok: Bisztricsány Linda és Tarján Veronika

Díszlet, jelmez, látvány: Mészáros Gábor
Zenei munkatárs: Mogyoró Kornél
Konzultáns: Veres András

Az előadás hossza: 60 perc

 

Ajánlatunk


elkafkásodás két részben

„Háromfogásos gourmet menü” – jellemezte a Bachtrack kritikusa Paavo Järvi koncertjét, amelyen Sibelius, Tüür és Beethoven egy-egy darabját tűzte műsorra. A Grammy-díjas észt-amerikai karmester hasonlóan ínyenc programmal érkezik a BFZ-hez is.

Otto Hahn német kémikus éppen a Nobel-díj átvételére készül 1946-ban Stockholmban. Pár órával a ceremónia előtt szállodai lakosztályába betoppan Lise Meitner osztrák-svéd fizikus. Nyolc éve nem látták egymást. Akkor menekült a tudós nő zsidó származása miatt Svédországba. Előtte harminc évig a legközelebbi munkatársak és a legbizalmasabb barátok voltak Berlinben. Az atommaghasadás felfedezése fűződik a nevükhöz. Csakhogy a Nobel-díjat ezért az eredményért 1944-ben Hahnnak ítélték oda...

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!