művész


Fülöp Zoltán
2

Fülöp Zoltán

Született: 1954. május 23. (Marosvásárhely)

Színművész.

Középiskolai tanulmányai után Marosvásárhelyen, a Szentgyörgyi István Színművészeti Intézetben tanult tovább, színész szakon. 1977-ben diplomázott, és a Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulatának tagja lett. 1999-ben követte Parászka Miklós rendezőt Csíkszeredába, és a Csíki Játékszín művésze lett. 2002-ig párhuzamosan dolgozott Csíkszeredában és Szatmárnémetiben. 2002-ben úgy döntött,…

 Tovább

Aktuális programok


Jelenleg nincs futó program!

Színművész.

Középiskolai tanulmányai után Marosvásárhelyen, a Szentgyörgyi István Színművészeti Intézetben tanult tovább, színész szakon. 1977-ben diplomázott, és a Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulatának tagja lett. 1999-ben követte Parászka Miklós rendezőt Csíkszeredába, és a Csíki Játékszín művésze lett. 2002-ig párhuzamosan dolgozott Csíkszeredában és Szatmárnémetiben. 2002-ben úgy döntött, Csíkszeredában marad (azóta nem tagja a Harag György Társulatnak). A Csíki Játékszínben a társulat meghatározó vezető színésze, 1999 óta több mint két tucat (zömmel fő-) szerepet játszott. Több jelentős szakmai elismerés, díj tulajdonosa.

Díjak:
- Legjobb epizódszereplő díja: Bolyongó - Örkény István: Kulcskeresők
A sepsiszentgyörgyi Nemzetiségi Színházi Kollokvium színészi különdíja: Galamb - Bulgakov: Kutyaszív
- Férfi-alakítás-díj: Frédi – Lili bárónő – Kisvárda, 1997
- Az EMKE Kovács György-díja, 2003
Férfi-alakítás díj: Tevje – Hegedűs a háztetőn - Kisvárda, 2007
- Jászai Mari-díj, 2008
- Életmű-díj, Kisvárda, 2013

Fontosabb szerepei a Harag György Társulatnál:
Mezítlábas (Gorkij: Éjjeli menedékhely)
Gedi (Sári bíró)
Cliff Lewis (Osborne: Dühöngő ifjúság)
Frank (Shaw: Warrenné mestersége)  Zoltán (Méhes György: Dupla kanyar)
Pista (Heltai Jenő: A tündérlaki lányok)
Nagy András (Zágon I. - Nóti K: Hyppolit, a lakáj)
Trinculo (Shakespeare: A vihar)
Cleonte (Molière: Úrhatnám polgár)
Vámos (Sütő András: Egy lócsiszár virágvasárnapja)
Bolyongó (Örkény István: Kulcskeresők)
Oszkár (Molnár Ferenc: Úri divat)
János (Illyés Gyula: Dupla vagy semmi)
Chineau (Eisemann -Zágon -Somogyi: Fekete Péter)
Tanár (Spíró György: Csirkefej)
AA (Mrożek: Emigránsok)
Boris Mozsbolt (Ivan Kusin: Galócza)
Ibolya Ede (Zerkovitz: Csókos asszony)
Galamb (Bulgakov: Kutyaszív)
Marcel (Pataki Éva: Edith és Marlene)
Dr. Martiny (Móricz Zsigmond: Rokonok)
Fecske (Tamási Áron: Csalóka szivárvány)
Sándor (Eisemann: Egy csók és más semmi)
Frédi (Huszka Jenő: Lili bárónő)
Cornwall (Shakespeare: Lear király)
Bagó (Kacsóh: János vitéz)
Oberon (Shakespeare: Szentivánéji álom)
Miska (Bakonyi-Békeffy: Mágnás Miska)
George (Slade: Jövőre veled ugyanitt)

A Csíki Játékszínnél játszott szerepei:
2020/2021 Muszty Bea - Dobay András: A kék csodatorta (Patológia királya)
2019/2020 Móricz Zsigmond: Rokonok (Polgármester)
                  William Shakespeare: III. Richárd (Lord Stanley)
2018/2019 Kányádi Sándor: Ünnepek Háza
                  Szirmai Albert - Bakonyi Károly - Gábor Andor: Mágnás Miska (Korláthy)
2017/2018 Tamási Áron: Csalóka szivárvány (Samu bácsi)
                  John Millington Synge: A Nyugat hőse (Öreg Mahon)
2016/2017 Osztrovszkij: Erdő (Karp)
                  Szép Ernő: Vőlegény (Papa)
2015/2016 Anton Pavlovics Csehov: Ványa bácsi (Szerebjakov, Alekszandr Vlagyimirovics)
                  Zágon István - Nóti Károly - Eisemann Mihály: Hippolyt, a lakáj (Schneider Mátyás)
                  Müller Péter: Szemenszedett igazság (Auguste De Frillet)
2014/2015 Tersánszky Józsi Jenő: Kakuk Marci (Méltóságos)
                  Makszim Gorkij: Éjjeli menedékhely (Luka)
                  Szilágyi László - Huszka Jenő: Mária főhadnagy (Draskóczy Ádám)
2013/2014 Neil Simon: A Napsugár Fiúk (Willie Clark)
                  Kodály Zoltán: Háry János (Marci bácsi)
                  Ábrahám Pál - Földes Imre - Harmath Imre: Viktória (John Cunlight)
2012/2013 Mihail Bulgakov: Képmutatók cselszövése (Molière) (Marquis De Charron)
                  I. L. Caragiale: Karnebál (Nache Razachescu avagy Cracanel)
                  Müller Péter Sziámi - Müller Péter - Tolcsvay László: Isten pénze (Ebenézer Scrooge)
                 Gádor Béla - Tasnádi István: Othello Gyulaházán (Katona doktor)
2011/2012 Móricz Zsigmond: Búzakalász (Főjegyző)
                 Jókai Mór: Gazdag szegények (Kapor Ádám)
2010/2011 Martin McDonagh - Varró Dániel: Vaknyugat (Valene Connor)
                  Zerkovitz Béla - Szilágyi László: Csókos asszony (Tarpataky András)
                  Parti Nagy Lajos - Jevgenyij Svarc: A Sárkány (Polgármester)
                  William Shakespeare: Macbeth (Duncan)
2009/2010 Heltai Jenő: Naftalin (Dr. Csapláros Károly)
                  Budaházi Attila: A halhatatlan herceg (Király)
                  Molnár Ferenc: Liliom (Dr. Reich)
2008/2009 William Shakespeare: Hamlet (Polonius, Sírásó)
                  Maurice Maeterlinck: A kék madár (A Tündér, Tölgy, A Nagyivás Boldogsága)
                  Kacsóh Pongrác - Bakonyi Károly - Heltai Jenő: János vitéz (Francia király)
2007/2008 Szép Ernő: Lila ákác (Vak koldus, Angelusz Papa, Leó)
                  Darvasi László: Trapiti (Mesélő hangja)
                  Anton Pavlovics Csehov: Cseresznyéskert (Gajev)
                  Joe Darion - Mitch Leigh - Dale Wasserman: La Mancha lovagja (Don Quijote (Cervantes))
                  William Shakespeare: Tévedések vígjátéka (Égeon)
2006/2007 Friedrich Schiller: Ármány és szerelem (Miller)
                  Martos Ferenc - Huszka Jenő: Lili bárónő (Malomszeghy báró)
                  Játék Ábrahámról és Izsákról (Ábrahám)
                  Joseph Stein - Jerry Bock - Sheldon Harnick: Hegedűs a háztetőn (Tejve)
2005/2006 Eugčne Ionesco: Haláli nagy játék (Szereplő)
                  Barta Lajos: Szerelem (Szalay)
                  Kálmán Imre - Julius Brammer - Alfred Grünwald: A montmartre-i ibolya (Spaghetti)
                  Molière: Sganarelle (Sganarelle)
2004/2005 Madách Imre: Az ember tragédiája (Szereplő)
                  Walter László - Harmath Imre - Szüle Mihály: Egy bolond százat csinál (Jean)
                  Anton Pavlovics Csehov: Platonov (Porfirij Szemjonovics Glagoljev)
2003/2004 Székely János: Caligula helytartója (I. Agrippa)
                  Müller Péter - Seress Rezső: Szomorú vasárnap (Játsszák)
                  Vajda Katalin: Anconai szerelmesek (Tomao Nicomaco)
                  Bródy Sándor: A medikus (Arrak)
2002/2003 Euripidész: Íphigeneia Auliszban (Agamemnón)
                  Békeffi István - Egri-Halász Imre - Eisemann Mihály: Egy csók és más semmi (Dr. Sáfrány)
                  Geszti Péter - Békés Pál - Dés László: A dzsungel könyve (Balu)
2001/2002 Fodor Sándor: Csipike és Tipetupa (Lódarázs)
                  Molière: Úrhatnám polgár (Jourdain úr)
                  Ujjé, kabaré! (Szereplő)
                  Bernard Slade: Jövőre, veled, ugyanitt (George)
                  Carlo Gozzi: Turandot (Altoum)
2000/2001 Brandon Thomas: Charley nénje (Sír Francis Topplebee)
                  Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde (Kalmár, Király, Tudós)
1999/2000 Molnár Ferenc: A doktor úr (Cseresnyés)

Filmek, melyekben szerepelt:
Zsigmond Dezső: A rózsa vére
Gábor Péter: Pattogatott kukorica
Gulyás Gyula: Fény hull arcodra, édesem
Jeli Ferenc: A tizenötödik
Balogh Zsolt: Kisváros

Csókos asszony

Csókos asszony

Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház*
Báró Tarpataky
ExperiDance: Én, Leonardo - A fény születése

ExperiDance: Én, Leonardo - A fény születése

Új Színház
Szcenika
ExperiDance: Omega Musical - Gyöngyhajú lány balladája

ExperiDance: Omega Musical - Gyöngyhajú lány balladája

RaM Colosseum
Koordinátor
ExperiDance: Omega Musical - Gyöngyhajú lány balladája

ExperiDance: Omega Musical - Gyöngyhajú lány balladája

RaM Colosseum
Koordinátor
Határon Túli Hétfők A napsugár fiúk (Csíki Játékszín)

Határon Túli Hétfők A napsugár fiúk (Csíki Játékszín)

Thália Színház Nonprofit Kft.
Willie Clark
Határon Túli Hétfők Rendes feltámadás (Székelyudvarhely)

Határon Túli Hétfők Rendes feltámadás (Székelyudvarhely)

Thália Színház Nonprofit Kft.
ÉNEKES
HTMSZSZ'17 Müller Péter: Szemenszedett igazság - Csíkszereda

HTMSZSZ'17 Müller Péter: Szemenszedett igazság - Csíkszereda

Thália Színház Nonprofit Kft.
Auguste de Frillet, megyei főügyész
Napsugár fiúk

Napsugár fiúk

József Attila Színház
Willie Clark
Rokonok - a Csíki Játékszín vendégelőadása

Rokonok - a Csíki Játékszín vendégelőadása

József Attila Színház
Polgármester
Vaknyugat

Vaknyugat

József Attila Színház
Valene Connor
Vaknyugat.

Vaknyugat.

Csiky G. Színház Közhasznú Nonprofit Kft.
Valene Connor
William Shakespeare: III. Richárd

William Shakespeare: III. Richárd

Gyulai Várszínház
Lord Stanley

Ajánlataink