Program


Rokia Traoré - Dream Mandé Bamanan Djourou

Rokia Traoré - Dream Mandé Bamanan Djourou

Már a kilencvenes évek végén, amikor megnyerte a francia rádió tehetségkutató versenyét, kitűnt, hogy Rokia Traoré saját képére tudja formálni a mali mitológiát.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2017. november 15. szerda, 20:00

Elsőként párosított olyan tradicionális hangszereket, mint a ngoni és a balafon; s bár nem a zenészek kasztjába született, olyan jelentős művészek hajtottak előtte fejet, mint Ali Farka Toure, Boubacar Traoré és Toumani Diabaté. Ők pontosan tudták, hogy az, amit ez a törékeny énekes-dalszerző művel, maga a mágia. Az 1974-ben született Rokia a bamakói egyetemi klubban tűnt fel, ahol egy szál gitárral kísérte dalait. Szokatlan könnyedséggel szőtte össze a különböző mali stílusokat, érzékeltetve azt is, hogy diplomata édesapjával utazva a nyugati tánczene is mélyen megérintette. De hát miért is titkolta volna? Hiszen bármilyen messzire rugaszkodott a „tiszta” forrásoktól, különleges mélységgel áradt belőle a mali muzsika. 1998 és 2003 között három nagysikerű albuma jelent meg (Mouneissa, Wanita, Bowmboi), melyekkel a legnépszerűbb nyugat-afrikai előadók közé emelkedett. A következő éveket az anyaságnak szentelte, így Tchamantché című albumára öt évet kellett várni. A mali vallási és polgárháború elől Párizsba menekült - ennek jegyében született meg Beautiful Africa című albuma. Ezt épp olyan érzelmi telítettség jellemezte, mint a legvadabb rock 'n' rollt, de egy pillanatra sem tágított Malitól: az apró testű, akusztikus ngoni ugyanúgy „zúzott”, mint a torzítós gitár. Roots című programjában főleg a hagyományos afrikai hangszerekre épít, azokkal értelmezve újra Fela Kuti, Miriam Makeba, Bob Marley és Jacques Brel műveit. Velük érkezik a Müpába.

Ajánlatunk


A boldogságot, a szerelmet, a szeretetet széles e világon, számtalan kalandon keresztül hajszoló, a végső békét azonban mégiscsak kedvese karjai között meglelő Peer Gynt a 19. századi drámairodalom egyik legösszetettebb alakja. A darab színrevitele és befogadása mindig kivételes erőpróba a rendező és néző számára egyaránt.

Számít-e a múzsa csókja, és egyáltalán mi az? Honnan és hogyan jön a zene, a szöveg, és minden, amit nem a „józan ész” hoz létre, de ami nélkül az életnek semmi értelme?

WOLFGANG AMADEUS MOZART: G-dúr szimfónia, K. 318 JOHANN NEPOMUK HUMMEL: a-moll zongoraverseny, op. 85 *** JOSEPH HAYDN: 39. (g-moll) szimfónia, Hob. I:39

Ajánló


zenés családi roadmovie 10-től 100 éves korig

2024. április 27-én Fluor Tomi és Diaz a Budapest Sportarénában ünnepli meg a nagy szülinapot.

Macskabál van az elhagyott színház ódon színpadán. Minden évben egyszer megrendezik a bált, és erre összegyűlnek a környék - nagyon…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!