Program


Bartók Világverseny és Fesztivál - kamarazenekari döntő

Bartók Világverseny és Fesztivál - kamarazenekari döntő

Bartók Világverseny és Fesztivál – kamarazenekari döntő

Mozart hegedűversenyei

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2017. szeptember 14. csütörtök, 19:00

Közreműködik: Liszt Ferenc Kamarazenekar (koncertmester: Tfirst Péter)

Vezényel: Ménesi Gergely

A hat legjobb versenyző jut be a Bartók Világverseny és Fesztivál kamarazenekari döntőjébe, amelynek versenyprogramja kizárólag Mozart-hegedűversenyeket tartalmaz. Mozart központi helyet foglalt el Bartók zenei univerzumában. Instruktív kiadásban adta közre Mozart szonátáinak kottáját, s előadóként is rendszeresen foglalkozott vele: szólódarabokat éppúgy játszott, mint kamaraműveket vagy concertókat, s nem véletlen, hogy legendás, 1940-es búcsúkoncertjén éppen Mozart kétzongorás versenyműve volt az egyik műsorszám, amelyet feleségével, Pásztory Dittával közösen adott elő. „Bartók révén egy teljesen új Mozartot ismertünk meg, az igazit – írta Bartók egyik növendéke, Székely Júlia –, kemény, majdhogynem kopogós forték, pianók, amelyek nem kifinomultak voltak, hanem egységes hangon szólaltak meg, világos, zárt formai tagolás. Semmi modorosság, semmi teátrális megjátszás, semmi virtuóz magamutogatás.” Bartók Mozart-képe persze nem feltétlenül kell hogy befolyásolja a versenyzőket, az azonban biztos, hogy a Mozart-hegedűversenyek világa a hangszer repertoárjának talán legérzékenyebb rétegét képviseli: aki egy versenyen nem vérzik el ezeken a műveken, az sokra hivatott a muzsikuspályán.

Ajánlatunk


Otto Hahn német kémikus éppen a Nobel-díj átvételére készül 1946-ban Stockholmban. Pár órával a ceremónia előtt szállodai lakosztályába betoppan Lise Meitner osztrák-svéd fizikus. Nyolc éve nem látták egymást. Akkor menekült a tudós nő zsidó származása miatt Svédországba. Előtte harminc évig a legközelebbi munkatársak és a legbizalmasabb barátok voltak Berlinben. Az atommaghasadás felfedezése fűződik a nevükhöz. Csakhogy a Nobel-díjat ezért az eredményért 1944-ben Hahnnak ítélték oda...

Ajánló


zenés családi roadmovie 10-től 100 éves korig

Vincze Balázs művészeti vezető, rendező-koreográfus jól ismeri a polgári színházi hagyományokat kedvelő táncrajongók ízlését, kiválóan alkalmaz táncszínpadra ismert és közkedvelt…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!