Program


Az élet értelme (1983) - Eszem-iszom – gasztrofilmek / MÜPAMOZI

Az élet értelme (1983) - Eszem-iszom – gasztrofilmek / MÜPAMOZI

Az élet értelme - angol nyelven, magyar felirattal

 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2018. november 5. hétfő, 19:00

Ezek megbolondultak! És ha ők mégsem, akkor mindenki más. 1969-ben Nagy-Britanniában alakult meg a Monty Python-csoport, amely a televízióban 1974-ig negyvenöt folytatásban tette közzé szatirikus jeleneteit. Gyilkos, ironikus és önironikus szemléletükkel iskolát, sőt kultuszt teremtettek. Öt brit író-színész és egy Amerikából érkezett animációs filmes képes volt arra, hogy vérfagyasztó gúnyrajzot készítsen média megszállta koráról úgy, hogy azon még a kifigurázottak is nevessenek. (Bár nem olyan harsányan, mint a közönség.) Aztán lassan filmeket is kezdtek forgatni (Gyalog galopp, Brian élete). Utolsó nagy közös filmjük volt Az élet értelme, amely ha a végső kérdésre - tényleg, mi az értelme? - nem is adja meg a választ, de huszonnégy fejezetben/szkeccsben számba veszi az élet végtelenül bizarr vetületeit a születéstől a halálig. Benne a gasztronómia gyomorforgató mélységeivel.
Ebben az őrületben van rendszer, mégis csak annak ajánlható, aki hajlandó olykor felülkerekedni az alapigazságnak tekintett hazugságokon, képes kikapcsolni a rábeszélőgépet, amely napi 1440 percben próbálja elhitetni velünk, hogy mások érdekei a mi érdekeink. Aki pedig érzékeny a brutalitás finomságaira, észre fogja venni, hogy az egyes fejezetek műfajparódiák a tudományos ismeretterjesztéstől a musicalig.

házigazda: Réz András

Ajánlatunk


Kukorica Jancsi és Iluska megindító szerelmi története, a csodás, magyar népmesei motívumokban bővelkedő daljáték, mely híven követi az eredeti művet - és amely több mint száz éve visszatérő sikerdarabja a hazai és határon túli színpadoknak -, negyven év után ismét látható lesz a Budapesti Operettszínházban.

Van a Bajza utca sarkán egy kis palota. A józsefvárosi Nagytemplom utcai bérházban pedig izgatott a készülődés. Pünkösdi Kató színinövendék a Csókos asszony címszerepét játssza. Ünneplik őt meg eljegyzését Dorozsmay Pista zeneszerzővel. A vőlegény azonban átmulatja az éjszakát, zálogba csapja a jegygyűrűket, és megszökik Rica Macával. A botrányos megcsalatás után érkezik Tarpataky báró, a híres mecénás. Katónak pedig dönteni kell: palota és gazdagság, csillogással kecsegtető siker vagy a szegényes bérházban eltöltött élet boldogságra vágyakozva. Zerkovitz Béla egyik legnépszerűbb, örökzöld, operettje csupa humor, szenvedély, szerelem, színház a békebeli Pestről, amikor olyan slágerek csendülnek fel többek között, mint az Asszonykám, adj egy kis kimenőt, az Éjjel az omnibusz tetején, a Gyere, te nímand, a Mi, muzsikus lelkek, valamint a műfaj és a darab emblematikus dala, a Van a Bajza utca sarkán... kezdetű sláger.

Ajánló


Daphne du Maurier regénye alapján a Szegedi Szabadtéri Játékok önálló bemutatója

Örkény István az életéről Elmondja: Mácsai Pál

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!